Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

USA: rząd przekaże 300 mln dolarów ekstra na ekologię

Obrazek

Amerykański rząd postanowił przekazać dodatkowe 300 mln dolarów na ekologię. Jakie działania dokładnie zostaną wsparte?

Dominika Mulak13 września 2022, 21:04
Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) przeznaczy dodatkowe 300 mln dolarów na rzecz nowej inicjatywy, mającej na celu przekształcenie konwencjonalnych gospodarstw rolnych na ekologiczne. Jak wyjaśnił w Waszyngtonie sekretarz rolnictwa USA Tom Vilsack na ten cel zostaną przeznaczone środki z zatwierdzonego już w marcu 2021 roku American Rescue Plan.

– Poprzez tę wielopoziomową, międzyagencyjną inicjatywę rozszerzamy wsparcie dla rolnictwa ekologicznego i pomagamy rolnikom na każdym etapie procesu konwersji – powiedział Vilsack. Podkreślił, że celem działania jest stworzenie lepszych warunków rynkowych oraz dochodowych rolnikom i producentom żywności.

Według danych USDA od 2008 roku roczna liczba przekształcanych gospodarstw spadła o prawie 71%. Nowa inicjatywa finansowania ma pomóc odwrócić ten negatywny trend, zapewnić możliwości nowym i początkującym rolnikom oraz rozszerzyć dostęp konsumentów do żywności ekologicznej poprzez zwiększenie produkcji.

Program wsparcia ma zapewnić kompleksową pomoc techniczną dla rolników chcących się przekwalifikować, a także wsparcie finansowe w fazie konwersji oraz w zakresie ubezpieczenia upraw.

Oprac. na podstawie AgE


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)