Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Uwaga, kolejne nawałnice!

Obrazek

Poprzedni weekend przyniósł ogromne zniszczenia w większości kraju. Niestety już dziś możemy spodziewać się kolejnych burz. Gdzie uderzą?

Aneta Lewandowska18 sierpnia 2017, 15:53
To, co działo się w ubiegłym tygodniu, szczególnie w nocy z 11 na 12 sierpnia, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Kujaw, Pomorza i Wielkopolski. Te regiony ucierpiały najbardziej. Prognozy nie są pozytywne. Burze uderzą po raz kolejny.

Ze względu na tragiczne wydarzenia, które towarzyszyły nawałnicom, zalecana jest szczególna ostrożność, czujność i przede wszystkim regularne kontrolowanie pogody i stosowanie się do ostrzeżeń. Najsilniej nawałnice uderzą w zachodnią część Polski.

Piątek, 18.08
Za kilka godzin, późnym popołudniem od zachodu i północy kraju nadejdzie gwałtowny front atmosferyczny. Przyniesie ze sobą burze, poprzedzone upałami.

Wieczorem i nocą aktywność burz na zachodzie Polski gwałtownie wzrośnie. Opady mogą wynieść nawet 30 litrów na metr kwadratowy, powodując kolejny raz zalewanie pól.

Prędkość wiatru może zwiększyć się do nawet 100 kilometrów na godzinę. Niestety, lokalnie mogą pojawić się trąby powietrzne. Co więcej, burze przyniosą ze sobą kolejne gradobicia.

Sobota i niedziela, 19-20.08

Sobota nie zapowiada się upalnie, raczej deszczowo. Może spaść od 20-50 litrów na metr kwadratowy. Nocą spodziewany jest kolejny front burzowy. Będzie wędrował od północy na południe, obejmując zachód kraju. Nad ranem prognozowane są burze na całym zachodzie. 


Po kilku godzinach burze nie odpuszczą, a jedynie przemieszczą się na wschód. W południe spokojniejszy front burzowy ma dotrzeć na Lubelszczyznę. Dopiero po południu nawałnice przybiorą na sile. Wiatr powieje z południowego zachodu i zachodu. Chociaż prognozowane są słabe podmuchy, to w czasie burzy mogą przyspieszyć do nawet 100 kilometrów na godzinę. 
al
fot. IMiGW

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)