Reklama zniknie za 11 sekund

Uwaga na przymrozki!

Obrazek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami.

9 kwietnia 2020, 15:22

Zimnej nocy należy spodziewać się z piątku na sobotę (z 10 na 11 kwietnia). Przymrozki mogą pojawić się w znacznej części kraju, nawet w ośmiu województwach.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia prognozujące spadek temperatury do -2 °C, a przy gruncie do -4 °C zostało wydane dla woj. podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Z kolei w woj. mazowieckim i lubelskim przewidywany jest przymrozek do -1 °C, a przy gruncie do -2 °C.


Za nami mroźna noc

Zimna była także poprzednia noc (z 7 na 8 kwietnia) w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i  zachodniopomorskim. W południowych powiatach woj. małopolskiego termometry pokazały nawet -7,7 °C przy gruncie.

- Taką temperaturę – 7,7 °C  zanotowano w Łopusznej w woj. małopolskim. -7,4°C przy gruncie pokazały termometry w Radziechowach w woj. śląskim, a w Żubraczem w woj. podkarpackim -7,2 °C przy gruncie – poinformowała Alina Jasek-Kamińska synoptyk IMGW-PIB.

Natomiast w zachodniopomorskim najzimniej było w Wierzchowie: -5°C przy gruncie. Z kolei w świętokrzyskim najniższą wartość odnotowano w Sielcu: -4,8°C przy gruncie.

Instytut nie prognozuje żadnych przymrozków z 9 na 10 kwietnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. jrWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)