Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Uwaga, orkan Grzegorz nad Polską!

Obrazek

Kolejny orkan szaleje nad Polską. Do niedzielnego poranka zginęły dwie osoby a strażacy wyjeżdżali ponad 1,5 tys. razy. Najgorsze uderzenie dopiero nadchodzi...

Aneta Lewandowska29 października 2017, 07:54

Ponad 1 500 interwencji, dwie ofiary śmiertelne i więcej niż 160 tysięcy gospodarstw domowych bez prądu - tak wygląda dotychczasowy bilans orkanu Grzegorz, który w ten weekend (27-29 X) szaleje nad Polską.


Przez ostatnie kilka miesięcy pogoda w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Po ostatnim gościu, Ksawerym, który po wizycie w Polsce zostawił za sobą połamane drzewa i zniszczone budynki, nadszedł kolejny - Grzegorz. 

IMIGW przewiduje umiarkowany wiatr w całym kraju z bardzo silnymi porywami. I tym razem powieje głównie z zachodu. Na wschodzie kraju powieje w prędkością 55 km/h, ale na zachodzie i północy porywy nawet do 110 km/h mogą przynieść spore szkody. Miejscami mają pojawić się nawet burze. Na pomorzu może spaść deszcz ze śniegiem.Kolor pomarańczowy oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych groźnych dla życia. IMGW zaleca ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Kolor żółty oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. IMGW zaleca ostrożność przy prowadzeniu jakiejkolwiek działalności. Kolor zielony to brak ostrzeżeń.

al
źródło: IMGWPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)