Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Uwaga! Przymrozki nas nie opuszczą

19.04.2017

Drukuj

Uwaga! Przymrozki nas nie opuszczą

Artykuł dostępny

Jak zapowiadają meteorolodzy, czwartek (20.04) oraz piątek (21.04) przyniesie nam kolejne  przymrozki. Jutro mają one nawiedzić całą Polskę, poza województwami: podkarpackim i małopolskim. Jednak pojutrze mróz dotrze także i tam.

r e k l a m aPrzymrozek natomiast odpuści już w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim i częściowo lubuskim. W sobotę najprawdopodobniej odnotują go tylko rolnicy na Suwalszczyźnie. Niestety najprawdopodobniej delikatny mróz wróci na pola w nocy z soboty na niedzielę, jednak tylko w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, podkarpackim i częściowo wielkopolskim, zachodniopomorskim oraz lubuskim.Ponadto niska wilgotność może być odnotowana w województwie lubuskim i dolnośląskim. W ciągu dnia praktycznie w całym kraju będzie temperatura dodatnia: od 7 stopni Celsjusza na południu Polski do 8 stopni Celsjusza na północy.

Dzisiejsza noc i dzień (19.04) według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zostały oznaczone jako pierwszy stopień ostrzeżenia o możliwości wystąpienia przymrozków. A na Śląsku i w Małopolsce zapowiadane są intensywne opady śniegu.  

Dla rolników to będą bardzo nerwowe dni i noce. Najbardziej strat w uprawach polowych obawiają się plantatorzy buraków cukrowych, którzy wykonali wczesne siewy. Kiełki tych roślin są już na powierzchni i mróz powyżej -3 st. C. może im zaszkodzić. W trudnej sytuacji są także sadownicy i ogrodnicy, którym kwietniowe przymrozki wyrządziły wiele szkód. Związek Sadownikow RP wystosował już nawet list do ministra Jurgiela z prośbą o nadzwyczajną pomoc.

Wiosenne przymrozki nie powinny natomiast wyrządzić żadnych szkód zbożom. Kukurydza na znacznej powierzchni kraju nie została jeszcze zasiana, a tam gdzie siwy przeprowadzono niska temperatura gleby nie pozwoliła ziarnu skiełkować. Niskie temperatury mogą jednak zaszkodzić rzepakowi. ag

 

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii