Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Uwaga zmiana numerów kont w KRUS!

Obrazek

Od 1 maja 2022 roku KRUS zamyka dotychczasowe konta bankowe na które rolnicy wpłacali składki na ubezpieczenie zdrowotne! Sprawdź koniecznie! 

Natalia Marciniak-Musiał18 kwietnia 2022, 08:00

Rolnicy VAT-owcy muszą od 1 stycznia 2022 roku wpłacać pieniądze z tytułu podatku od towarów i usług na dwa oddzielne konta bankowe (na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne), które są utworzone dla każdego Oddziału Regionalnego KRUS. 

Numery rachunków bankowych są dedykowane rolnikom będącym płatnikami VAT według przynależności do Oddziału Regionalnego KRUS. Informacje na ten temat są dostępne w każdej jednostce organizacyjnej KRUS oraz na stronie internetowej: www.krus.gov.pl.

Zmiany numerów konta bankowego dla składki zdrowotnej

Trzeba pamiętać, że z dniem 1 maja 2022 r. nastąpi zamknięcie dotychczas funkcjonujących numerów rachunków bankowych, przeznaczonych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne. Do 31 lipca 2022 r., wpłaty, zostaną automatycznie przeksięgowywane na właściwe dla danego OR KRUS konta bankowe. Automatyzacja zmieni się od 1 sierpnia, a składki będą zwracane rolnikom. 

 KRUS zmienia nr konta dla wpłat

Co wpisać w tytule przelewu?

KRUS podkreśla, że brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka nie będzie opłacona! W tytule przelewu należy wpisać identyfikator płatnika składek (numer UNO) albo pełne dane osobowe, pozwalające na identyfikację płatnika składek (osoby ubezpieczonej), a nie tylko wskazanie imienia i nazwiska. System informatyczny KRUS nie zidentyfikuje właściwie takie osoby. Numer konta bankowego dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2022 r., nie zmienił się. 

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie KRUS

Zdjęcie: Envato elementsPicture of the author
Autor Artykułu:Natalia Marciniak-Musiał
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)