Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

W Danii otwarto najmniejszy Lidl na świecie

Obrazek

Lidl Danmark buduje około 10 nowych sklepów każdego roku, a teraz sieć ustanowiła nieoficjalny rekord świata - otworzyła w Legolandzie w Billund najmniejszy na świecie dyskont. Jak podaje. via.ritzau.dk, placówka o powierzchni zaledwie 1,5 m2 jest najmniejszym spośród ponad 11 000 sklepów sieci spożywczej na całym świecie.

Dominika Mulak4 sierpnia 2021, 10:51
Najmniejszy na świecie sklep Lidl właśnie został otwarty. Placówka w Legolandzie zajmuje skromne 1,5 m2 powierzchni i została wykonana w mniej niż cztery miesiące od pierwszego projektu. 

- Jest to niewątpliwie duński rekord - mówi szczęśliwy i dumny dyrektor ds. rozwoju i nieruchomości w Lidl Danmark, Mads T. Nielsen.

- Jesteśmy dumni, że to właśnie Dania jest rekordzistą świata w kategorii najszybciej wybudowanego sklepu Lidl na świecie. Od pomysłu do gotowego sklepu minęło zaledwie 3,5 miesiąca i mimo, że w Lidl Danmark zazwyczaj budujemy szybko, szczególnie imponujące jest to, co udało się osiągnąć w przypadku sklepu w Legolandzie - dodaje Mads T. Nielsen. Nielsen.

Wiosną tego roku Lidl wszedł w sponsoring Legolandu. Współpraca potrwa do 2023 roku.

- Sklep o powierzchni zaledwie 1,5 m2 jest przeznaczony przede wszystkim dla dzieci i doskonale pasuje do Lidla, ponieważ każdego dnia ciężko pracujemy, aby stać się zarówno pierwszym wyborem rodzin z dziećmi, jak również wszystkich Duńczyków - mówi dyrektor ds. zakupów w Lidl Dania Rasmus Pape.

Jak podaje via.ritzau.dk, do budowy sklepu użyto około 30 000 klocków LEGO.

Źródło: via.ritzau.dk
fot. Lidl Danmark


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)