Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

Obrazek

Również w Stanach Zjednoczonych występuje problem na rynku mleka i nadprodukcja sera. Waszyngton postanowił pomóc poszkodowanym w wyniku takiej sytuacji producentom mleka i sera.

Aleksandra Galus8 września 2016, 11:25

Ministerstwo rolnictwa USA (USDA) wspomaga rolników w obecnym kryzysie mlecznym poprzez skup sera z rynku. Jak poinformowano w Waszyngtonie, prawie 5 tys. ton sera z prywatnego przechowywania będzie zakupione w ramach tego programu, aby wesprzeć rolników i poprawić sytuację na rynku mleka. Wartość skupionego sera w ramach programu to 17,9 mln euro – wyjaśnia tamtejsze ministerstwo rolnictwa.

Ponad 40 tys. ton sera
Zapasy sera na początku sierpnia br. wynosiły 42 tys. ton i były na rekordowym  poziomie od 30 lat. Jednocześnie obroty amerykańskich producentów mleka w ostatnich dwóch latach spadły o 35% - informuje USDA.

Można się ubezpieczyć
Poza tą formą pomocy, przewidziane jest także przedłużenie terminu składania wniosków w ramach programu ubezpieczeniowego, wspierającego poziom dochodów dla producentów mleka. Wytwórcy mleka, którzy biorą udział w tym programie mogą zyskać wyrównanie swoich dochodów.

Sposób na brakujące dochody
Program ten przewiduje, że można się ubezpieczyć od brakujących dochodów, w zależności od poziomu ubezpieczenia. Poszczególne jego warianty pokrywają różnicę kosztów produkcji i przychodów w produkcji mleka.

Na początku sierpnia ministerstwo rolnictwa USA poinformowało, że na program ten, w ramach ubezpieczeń, chce wydać  10 mln euroag, bk

Fot. K. Sierszeńska


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy