Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

08.09.2016

Drukuj

Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

Artykuł dostępny

Ministerstwo rolnictwa USA (USDA) wspomaga rolników w obecnym kryzysie mlecznym poprzez skup sera z rynku. Jak poinformowano w Waszyngtonie, prawie 5 tys. ton sera z prywatnego przechowywania będzie zakupione w ramach tego programu, aby wesprzeć rolników i poprawić sytuację na rynku mleka. Wartość skupionego sera w ramach programu to 17,9 mln euro – wyjaśnia tamtejsze ministerstwo rolnictwa.

r e k l a m a

Ponad 40 tys. ton sera
Zapasy sera na początku sierpnia br. wynosiły 42 tys. ton i były na rekordowym  poziomie od 30 lat. Jednocześnie obroty amerykańskich producentów mleka w ostatnich dwóch latach spadły o 35% - informuje USDA.

Można się ubezpieczyć
Poza tą formą pomocy, przewidziane jest także przedłużenie terminu składania wniosków w ramach programu ubezpieczeniowego, wspierającego poziom dochodów dla producentów mleka. Wytwórcy mleka, którzy biorą udział w tym programie mogą zyskać wyrównanie swoich dochodów.

Sposób na brakujące dochody
Program ten przewiduje, że można się ubezpieczyć od brakujących dochodów, w zależności od poziomu ubezpieczenia. Poszczególne jego warianty pokrywają różnicę kosztów produkcji i przychodów w produkcji mleka.

Na początku sierpnia ministerstwo rolnictwa USA poinformowało, że na program ten, w ramach ubezpieczeń, chce wydać  10 mln euroag, bk

Fot. K. Sierszeńska

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii