Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

Obrazek

Również w Stanach Zjednoczonych występuje problem na rynku mleka i nadprodukcja sera. Waszyngton postanowił pomóc poszkodowanym w wyniku takiej sytuacji producentom mleka i sera.

Aleksandra Galus8 września 2016, 11:25

Ministerstwo rolnictwa USA (USDA) wspomaga rolników w obecnym kryzysie mlecznym poprzez skup sera z rynku. Jak poinformowano w Waszyngtonie, prawie 5 tys. ton sera z prywatnego przechowywania będzie zakupione w ramach tego programu, aby wesprzeć rolników i poprawić sytuację na rynku mleka. Wartość skupionego sera w ramach programu to 17,9 mln euro – wyjaśnia tamtejsze ministerstwo rolnictwa.

Ponad 40 tys. ton sera
Zapasy sera na początku sierpnia br. wynosiły 42 tys. ton i były na rekordowym  poziomie od 30 lat. Jednocześnie obroty amerykańskich producentów mleka w ostatnich dwóch latach spadły o 35% - informuje USDA.

Można się ubezpieczyć
Poza tą formą pomocy, przewidziane jest także przedłużenie terminu składania wniosków w ramach programu ubezpieczeniowego, wspierającego poziom dochodów dla producentów mleka. Wytwórcy mleka, którzy biorą udział w tym programie mogą zyskać wyrównanie swoich dochodów.

Sposób na brakujące dochody
Program ten przewiduje, że można się ubezpieczyć od brakujących dochodów, w zależności od poziomu ubezpieczenia. Poszczególne jego warianty pokrywają różnicę kosztów produkcji i przychodów w produkcji mleka.

Na początku sierpnia ministerstwo rolnictwa USA poinformowało, że na program ten, w ramach ubezpieczeń, chce wydać  10 mln euroag, bk

Fot. K. SierszeńskaPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)