Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

Waszyngton skupuje nadmiar sera z rynku

Również w Stanach Zjednoczonych występuje problem na rynku mleka i nadprodukcja sera. Waszyngton postanowił pomóc poszkodowanym w wyniku takiej sytuacji producentom mleka i sera.

r e k l a m a

Oferta dla Ciebie
Odchów cieląt

Cena regularna

50,00 zł

Dla Prenumeratora

25,00 zł

Ministerstwo rolnictwa USA (USDA) wspomaga rolników w obecnym kryzysie mlecznym poprzez skup sera z rynku. Jak poinformowano w Waszyngtonie, prawie 5 tys. ton sera z prywatnego przechowywania będzie zakupione w ramach tego programu, aby wesprzeć rolników i poprawić sytuację na rynku mleka. Wartość skupionego sera w ramach programu to 17,9 mln euro – wyjaśnia tamtejsze ministerstwo rolnictwa.

Ponad 40 tys. ton sera
Zapasy sera na początku sierpnia br. wynosiły 42 tys. ton i były na rekordowym  poziomie od 30 lat. Jednocześnie obroty amerykańskich producentów mleka w ostatnich dwóch latach spadły o 35% - informuje USDA.

Można się ubezpieczyć
Poza tą formą pomocy, przewidziane jest także przedłużenie terminu składania wniosków w ramach programu ubezpieczeniowego, wspierającego poziom dochodów dla producentów mleka. Wytwórcy mleka, którzy biorą udział w tym programie mogą zyskać wyrównanie swoich dochodów.

Sposób na brakujące dochody
Program ten przewiduje, że można się ubezpieczyć od brakujących dochodów, w zależności od poziomu ubezpieczenia. Poszczególne jego warianty pokrywają różnicę kosztów produkcji i przychodów w produkcji mleka.

Na początku sierpnia ministerstwo rolnictwa USA poinformowało, że na program ten, w ramach ubezpieczeń, chce wydać  10 mln euroag, bk

Fot. K. Sierszeńska

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii