Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wciąż trwa promocja na paliwo. Sprawdź, na których stacjach zatankujesz taniej we wrześniu

Obrazek

Choć wakacje dobiegły końca, to stacje paliw nie zamierzają rezygnować z promocji na paliwo. We wrześniu wciąż będzie można zatankować taniej na wybranych stacjach w Polsce. Które z nich zdecydowały o przedłużeniu wakacyjnej promocji?

Justyna Czupryniak2 września 2022, 11:44

Na tych stacjach zatankujesz taniej

Na stacjach Lotosu zatankujemy taniej jeszcze przez miesiąc, a na Orlenie zaoszczędzimy na paliwie do 15 września. Również na stacjach paliw Moya promocja nie zostanie na razie wstrzymana.  

Zasady promocji na stacjach Lotos

Jak poinformowały władze koncernu, w związku z dużym zainteresowaniem akcją “Tankuj taniej z programem Navigator – 30 gr/” zdecydowano o przedłużeniu promocji. Kierowcy, chcący skorzystać z promocji, muszą wiedzieć, że: 

 • rabatem zostały objęte paliwa typu premium i standard z wyłączeniem LPG,
 • rabat obejmuje maksymalnie trzy tankowania w miesiącu do 50 l każde, 
 • każdy litr paliwa powyżej ograniczenia będzie rozliczany wg aktualnej stawki widocznej na pylonie stacji, na której jest tankowane paliwo, 
 • promocja nie łączy się z innymi akcjami oferowanymi na stacji Lotos. 

Promocja dla kierowców aktywnych w akcji Navigatora

Kierowcy, chcący zatankować taniej na stacjach Lotosu muszą spełniać określone warunki, a mianowicie:

 •  jeśli klient chce skorzystać ze zniżki 0,30 zł/l paliwa musi być aktywnym członkiem programu Navigator.

Jakie korzyści czerpie klient z udziału w programie Navigator?

 • Dzięki podjęciu takich działań, kupujący, otrzyma za pośrednictwem aplikacji Navigator lub strony internetowej lotosnavigator.pl trzy kupony promocyjne ważne do końca września.  
 • Jeśli klient posiada Kartę Dużej Rodziny, to promocja jest nieco wyższa i wynosi od 38 do 40 gr/l w zależności od rodzaju tankowanego paliwa. 

Orlen, Moya i BP - to tutaj trwają promocje

Jako pierwszy o przedłużeniu akcji poinfomorwał Orlen. Na stacjach tego koncernu zatankujemy taniej do 15 września.

Promocja na paliwo na stacjach Orlen jest dedykowana osobom, które są uczestnikami programu VITAY. Wysokość rabatu na stacjach Orlenu to dla:

 •  standardowego klienta 30 gr/l,
 •  posiadaczy Karty Dużej Rodziny 40 gr/l. 

Także sieć stacji Moya nie rezygnuje z wakacyjnej promocji na paliwo. W tym przypadku rabat zostanie naliczony po zakupieniu przez klienta dwóch produktów w sklepie stacji.  

Na stacjach BP paliwo będzie tańsze do odwołania. Rabaty naliczane przez stację przedstawiają się następująco:

 • klient, posiadający zarejestrowaną kartę lojalnościową, będzie mógł dokonać zakupu paliwa tańszego o 30 gr przy zakupie diesla i benzyny,
 • BP udziela również rabatu na LPG, który wynosi 10 gr/l,
 • kierowcy z niezarejestrowaną kartą Payback otrzymają rabat w wysokości 10 gr/l paliwa. 

Wyższe ceny paliw są kwestią czasu

Według najnowszych kalkulacji przeprowadzonych przez analityków rynku paliw kolejne podwyżki są kwestią czasu. Wraz z początkiem jesieni wzrosną ceny paliw, a najbardziej zdrożeje olej napędowy. Dlaczego? Jak poinformował Jakub Bogucki z portalu e-petrol.pl, powodem podwyżki cen diesla jest kierunek importu. 

– Po wakacjach ceny diesla będą zwyżkować zdecydowanie szybciej niż ceny benzyny czy autogazu, ponieważ w dużej mierze jest on importowany do Europy, m.in. z kierunku rosyjskiego – powiedział Bogucki w rozmowie z Newserią. 

Ceny paliw wzrosną jesienią - jak zmieniły się w ostatnim tygodniu?

Sytuacja, którą mogliśmy zaobserwować na stacjach paliw w ostatnim tygodniu sierpnia, zwiastowała podwyżki i przedstawiała się następująco:

 • cena litra oleju napędowego dwa tygodnie temu wynosiła 7,23 zł/l, w minionym tygodniu było to już 7,69 zł/l,
 • za benzynę Pb 95 kierowcy musieli zapłacić 6,61 zł/l, dwa tygodnie temu było to średnio 6,57 zł/l,
 • jedynie cena LPG nie szokuje i od pewnego czasu utrzymuje się w granicach 3,20 zł/, a aktualnie wynosi 3,18 zł/l

Jak prognozuje Bogucki, o ponownym wzroście cen przesądzą najbliższe tygodnie. Możliwe, że jeszcze we wrześniu zapłacimy:

 • za litr benzyny ponad 7 zł,
 • za litr oleju napędowego ponad 8 zł.

Choć analitycy podkreślają, że sytuacja na rynku paliw jest zmienna, to ceny paliw w wysokości 5-6 zł/l pozostaną raczej wspomnieniem.

Stała obniżka dla naszych prenumeratorów!

Przy ograniczonej czasowo i ilościowo promocji na stacjach Orlen, warto pamiętać o stałych rabatach oferowanych przez nasze Wydawnictwo dla członków Klubu Prenumeratora. Nasi prenumeratorzy oprócz wiedzy i porad rolniczych zyskują dostęp do specjalnie przygotowanego pakietu korzyści.

Każdy prenumerator top agrar Polska ma możliwość skorzystania z oferty Klubu Prenumeratora, wystarczy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta (61 886 29 02 lub wyślij SMS o treści PWR.PALIWO na numer 4321) i podać numer prenumeratora, który znajduje się na fakturze.

Każdy prenumerator zyskuje atrakcyjne rabaty na paliwo: 8 gr/l na stacjach ORLEN, 5 gr/l na stacjach Bliska. Co ważne, na każdy rodzaj paliwa i bez limitów tankowania!

oprac. jcz 

źródło: business insider 

fot. archiwum

 

 

 

 Picture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)