Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Więcej nawozów z Tarnowa

Obrazek

Historia założonej w 1927 r. Państwowej Fabryki Związków Azotowych, później Zakładów Azotowych, następnie Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. a obecnie Grupy Azoty S.A. to ponad osiemdziesiąt pięć lat tradycji. Dzisiaj jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych europejskich marek branży chemicznej.

Tomasz Czubiński1 lipca 2015, 15:56

Marka ta ma okazję rozwijać się dalej. Może mieć to miejsce dzięki inwestycją w produkcję.  Dzisiaj, 1 lipca 2015 r., w obecności Ministra Skarbu Państwa, Andrzeja Czerwińskiego miało miejsce uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę drugiej Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów II w Tarnowie.

- Jestem zadowolony, że grupa Azoty krok po kroku realizuje założony gigantyczny plan inwestycyjny, którego wartość do 2020 r. osiągnie 7 mld zł. -  zaznaczył minister Czerwiński. Dodał: - Spółka jest wizytówką polskiego przemysłu chemicznego i daje mi, jako nadzorującemu ją w imieniu Skarbu Państwa, powód do dumy.

Grupa Azoty konsekwentnie realizuje plan, aby uczynić polską chemię najnowocześniejszym sektorem polskiego przemysłu. 

- Dziś stawiamy kolejny ważny krok do urzeczywistnienia tych planów. Polska chemia staje się symbolem nowoczesności nie tylko u nas w kraju, ale w całej Europie i na świecie -  mówił w czasie uroczystości Paweł Jarczewski, prezes Zarządu Grupy Azoty. Podpisanie aktu erekcyjnego Instalacji Granulacji Mechanicznej Nawozów to jedno z 68 zadań inwestycyjnych zaplanowanych w ramach strategii rozwoju Grupy Azoty. W ciągu kolejnych 5 lat  realizowane będą inwestycje o wartości ponad 1 mld złotych. pbPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)