Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wiele problemów w rolnictwie. Jak je rozwiązać? Wywiad z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem

Obrazek

Henryk Kowalczyk od 26 października br. pełni funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi w randze wicepremiera polskiego rządu. Nowego szefa MRiRW postanowiliśmy zapytać a ocenę aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie, pomysłach na ich rozwiązanie oraz o przyszłość polskiej branży rolnej w ramach nowej Wspólnej Polityki Rolnej.

Bartłomiej Czekała10 listopada 2021, 17:30
Przed nowym ministrem stoi wiele wyzwań. Jego poprzednik w fotelu szefa MRiRW Grzegorz Puda (obecnie minister funduszy i rozwoju regionalnego - przyp. red.) był dosyć surowo oceniany przez rolników, m. in. za małą ich zdaniem aktywność w terenie czy brak skuteczności w zwalczaniu wirusa ASF w Polsce. Henryk Kowalczyk objął resort rolnictwa w trudnym momencie: branża trzodziarska jest w poważnym kryzysie, na rynku nawozów szaleje drożyzna, a perspektywa wdrożenia Zielonego Ładu budzi u rolników spore obawy o opłacalność produkcji i sprostanie nowym unijnym wymogom.


O tych i wielu innych zagadnieniach z ministrem Kowalczykiem rozmawia Karol Bujoczek, redaktor naczelny top agrar Polska.

Cały wywiad dostępny jest dla osób zalogowanych na portalu www.topagrar.pl. Czytelnicy niezalogowani będą mogli zobaczyć wywiad z ministrem w poniedziałek 15 listopada.

Zachęcamy do logowania i oglądania!

ABY OBJERZEĆ WYWIAD KLIKNIJ TUTAJ.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)