Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielkanocna Zbiórka Żywności. Sprawdź, jak możesz pomóc!

Obrazek

Wielkanocna Zbiórka Żywności to wspólna akcja Banku Żywności SOS w Warszawie i Rynku Hurtowego Bronisze. Dzięki zaangażowaniu producentów, hurtowników tony owoców oraz warzyw trafiły przez ostatnie 15 lat do tysięcy potrzebujących. Sprawdź, jak możesz pomoc w tym roku!

Patrycja Bernat3 kwietnia 2023, 08:23
Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się 5 kwietnia od godziny 10:00. W tym dniu wolontariusze i pracownicy Banku Żywności SOS w Warszawie przeprowadzą zbiórkę warzyw i owoców na terenie Rynku Hurtowego Bronisze. Zebrane w ten sposób dary trafia do osób potrzebujących, przed Świętami Wielkanocnymi.

- Brak jedzenia szczególnie boli na Święta. Pragniemy, aby osoby potrzebujące nie martwiły się o to, z czego przygotują jedzenie na wielkanocny stół. Każdy rolnik i producent, który włączy się w akcję, zapewni Godną Wielkanoc tysiącom osób w potrzebie – mówi Joanna Galek, Wiceprezes Fundacji.
Wcześniejsze zbiórki odbywały się przed Świętami Bożego Narodzenia, tegoroczna Wielkanocna edycja to pierwsza taka akcja przed Świętem Wielkiej Nocy. Rynek Hurtowy w Broniszach to największe centrum hurtowej sprzedaży warzyw i owoców w Polce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Blisko 20 tysięcy rodzinnych gospodarstw sprzedaje tu wyhodowane przez siebie plony.


- Z całą pewnością, zdrowej, świeżej, a przede wszystkim żywności wyprodukowanej w sposób tradycyjny, na Rynku Hurtowym nie brakuje. Rozumiemy naszą odpowiedzialność i dlatego od lat włączamy się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. Celem, jaki nam przyświeca, jest zebranie jak największej ilość owoców i warzyw i przekazanie ich potrzebującym. Wierzę w hojność naszych operatorów, sprzedawców na placach. My Polacy w trudnych czasach jesteśmy solidarni, umiemy się zjednoczyć. Szczególnie wobec słabszych i potrzebujących. Dlatego sądzę, że w tym roku odnotujemy rekord zebranych towarów - mówi Monika Tyska Członek Zarządu ds. promocji i komunikacji.
Bank Żywności SOS w Warszawie pomaga ludziom już od 29 lat i przekazuje zebraną żywność do 160 organizacji. Dodatkowo fundacja prowadzi zbiórki w marketach, zebrana żywność jest sortowana, pakowana w paczki i trafia do organizacji, które przekazują je dla osób w kryzysie bezdomności, emerytów, rodziców samotnie wychowujących dzieci.


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)