Wielki pożar w samym środku wsi! W ogniu całe gospodarstwo

Wielki pożar w samym środku wsi! W ogniu całe gospodarstwo

Straż pożarna w Waksmundzie koło pierwszej w nocy została wezwana do pożaru w tej samej miejscowości. W wielkim pożarze widocznym z daleka, w ogniu stanęło aż sześć budynków gospodarczych. Ogień gasiły 23 zastępy jednostki staży pożarnych, akcja ugaszania oraz ewakuacji ludzi, zwierząt i części dobytku trwała wiele godzin.

r e k l a m a

Pożar we wsi Waksmund (województwo małopolskie), który wybuchł w samym centrum wsi w nocy z 24 na 25 listopada br., blisko kościoła, w krótkim czasie objął cztery zabudowania gospodarcze oraz dwa poddasza w budynkach mieszkalnych. Z relacji świadków wynika, że ogień był tak duży, że był widziany z odległości kilku kilometrów.

Płonące budynki były ustawione w bardzo blisko siebie, przez co prawdopodobnie szybko się zajęły. Większość z nich (poza dwoma lokalami mieszkalnymi) wypełnione były sianem, trocinami, traktorami oraz innymi maszynami rolniczymi. Część z tych maszyn starano się wyprowadzić. Nie ma informacji, czy wszystkie zwierzęta udało się ewakuować, ale na pewno część tak.

Na razie nie wiadomo, co było powodem pożaru. W sumie, straty zostały oszacowane na niemal milion złotych. W pożarze na szczęście nikt nie cierpiał.   ag, fot. Michał Adamowski, OSP Waksmund, video: YouTube, Barteczek86.


Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii