Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielkopolska: Bydło i świnie spłonęły w pożarze gospodarstwa rolnego

Obrazek

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w sobotę 19. września w miejscowości Garki (pow. ostrowski) w Wielkopolsce. Po godz. 15:00 w jednym z gospodarstw pojawił się ogień, który szybko ogarnął budynki gospodarczo - inwentarskie, w których znajdowały się zwierzęta oraz zapasy słomy i siana.

Bartłomiej Czekała20 września 2020, 14:07
Na miejscu bardzo szybko pojawiło się aż 15 zastępów straży pożarnej. 5 zastępów PSP i 10 OSP z okolicznych wsi, w tym 2 cysterny. Ponieważ gospodarstwo ma zwartą zabudowę, strażacy najpierw musieli zabezpieczyć przed ogniem budynki mieszkalne. Dopiero gdy to się udało skupili swoje działania na gaszeniu pożaru dwóch budynków inwentarskich, w których znajdowały się zwierzęta i pasze objętościowe.

Niestety, strażakom udało się uratować tylko 20 prosiąt, 1 maciorę i 1 cielaka. W pożarze spłonęły byki, cielaki, maciory i prosięta. Ich dokładna liczba nie jest znana. Gospodarze są w szoku i dużym stresie i nie potrafili podać strażakom dokładnej liczby posiadanego przez siebie inwentarza w chwili wybuchu pożaru.

Z uwagi na ciężkie przeżycia właścicieli gospodarstwa na miejsce wezwano także karetkę pogotowia.

Na miejscu trwa liczenie strat i ustalanie przyczyn powstania pożaru.

oprac. bcz na podst. ostrow24.tv
Fot. ostrow24.tv


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)