Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 – już w przyszły weekend

Obrazek

 

Uczestników targów w Sielinku czeka prezentacja sprzętu rolniczego i środków do produkcji rolniczej, wycena i pokaz zwierząt hodowlanych, wykłady, bezpłatne konsultacje u specjalistów, możliwość degustacji różnorodnych potraw oraz prapremiera platformy doradczej eDWIN.

Dorota Kolasińska28 maja 2022, 15:15

 

Już w przyszłą sobotę i niedzielę, 4-5 czerwca, na targach w Sielinku (28 edycja) organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu będzie można zapoznać się z ofertą najnowszych maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich oraz porozmawiać ze specjalistami. Ponadto będzie można obejrzeć setki nowych odmian roślin uprawnych.

 

– Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie będziemy mogli spotkać się w Sielinku na kolejnej edycji targów. To wydarzenie, które jest doskonałą okazją, by zapoznać się z nowościami w rolnictwie, obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt rolniczy lub sprawdzić, jak na poletkach demonstracyjnych WODR prezentują się odmiany upraw wielu różnych hodowców – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Program Targów w Sielinku 2022

Targi w Sielinku powracają w standardowej, nieograniczonej pandemią formie. Odwiedzający będą mogli obejrzeć 300 poletek doświadczalnych roślin uprawnych (zbóż jarych, ozimych, rzepaku ozimego oraz roślin strączkowych) oraz energetycznych, nowoczesny sprzęt rolniczy i środki do produkcji rolnej. Będzie można zobaczyć ogródek ziołowo-kwiatowy, który jest prowadzony przez pracowników WODR. Ponadto, na chętnych czekają degustacje potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego, konkursy dla rodzin oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Jak co roku zaplanowana jest także część kiermaszowa, gdzie można będzie zakupić meble ogrodowe, sprzęt ogrodniczy, sadzonki kwiatów, drzewka oraz krzewy ozdobne.

– Co roku zależy nam na tym, by odwiedzający mogli skorzystać z jak najszerszej oferty podczas targów w Sielinku. Zależy nam, aby nasi goście podczas targów mogli uzyskać wszelkie interesujące ich informacje oraz zapoznali się z możliwościami, jakie oferuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – mówi Jacek Sommerfeld.

Targi w Sielinku – wystawa zwierząt

Na tegorocznych targach w Sielinku nie zabraknie także wystawy oraz pokazu zwierząt hodowlanych, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających. Goście będą mieli okazję obejrzeć bydło mięsne, bydło mleczne, konie, króliki, owce i drób.

Podczas targów tradycyjnie odbędzie się również wycena zwierząt, natomiast w sobotę kulminacyjnym punktem będzie wybór i prezentacja czempionów oraz super czempionów spośród jałówek i krów ras mlecznych oraz ras bydła mięsnego. Uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla hodowców odbędzie się w niedzielę.

Aplikacja eDWIN na targach w Sielinku

Podczas targów w Sielinku odbędzie się także prapremiera platformy doradczej eDWIN, która będzie wspomagała rolników w ich codziennej pracy. W ramach platformy doradczej eDWIN dostępne będą cztery elektroniczne usługi. W czerwcu zostaną udostępnione dwie z nich. Oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN będzie miała miejsce podczas Krajowych Dni Pola Poświętne 2022 11-13 czerwca.

– Platforma eDWIN jest wyjątkowa w skali całego kraju. To narzędzie, które zdecydowanie ułatwi pracę rolnikom i pozytywnie wpłynie na jakość plonów – wyjaśnia Jacek Sommerfeld.

 

Oprac. dkol na podst. WODR

Fot. archiwum topagrar.pl

 

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)