Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Wieś z niezłym dostępem do Internetu

06.12.2017

Drukuj

Wieś z niezłym dostępem do Internetu

Artykuł dostępny

W Polsce mamy 12,6 mln gospodarstw domowych, w tym 4,1 mln na wsi. Wyposażenie w komputer deklaruje na wsi 78,8% gospodarstw domowych, a w mieście więcej, bo 83,2% – czytamy w najnowszym raporcie GUS.

r e k l a m aDostęp do Internetu szerokopasmowego na wsi ma 74,1% gospodarstw domowych, a w miastach 79,4%. Połączenia wąskopasmowe stosuje na wsi 8,4%, a w miastach 10,5% gospodarstw. W tym poprzez zwykłą linię telefoniczną odpowiednio 3,5% na wsi i 2,8% w miastach.

Na terenach wiejskich dostępu do Internetu nie ma 21,4% gospodarstw domowych, a w mieście 16,5%. Przyczynami nieposiadania dostępu m.in. są:

  • brak potrzeby korzystania z Internetu (wieś 14,3%, miasto 11,2%);
  • brak umiejętności (wieś 12,6%, miasto 8,4%);
  • zbyt drogiego sprzętu (wieś 4,3%, miasto 4,2%);
  • zbyt wysokich kosztów dostępu (wieś 3,3%, miasto 3,1%).
Na 12,6 mln gospodarstw domowych w Polsce, wydatki na technologie informacyjne i komunikacyjne (ang. ICT) deklaruje połowa z nich. Na wsi na 4,1 mln gospodarstw domowych ICT nabywa 51,6% spośród nich, a w miastach na 8,4 mln gospodarstw – 50,3%.
Przeciętne gospodarstwo domowe na terenach wiejskich wydaje na technologie informacyjne i komunikacyjne (ang. ICT) kwotę 43 zł miesięcznie. W mieście to 48 zł miesięcznie. 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rolniczy handel detaliczny – Sejm uchwalił ułatwienia

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii