Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Włamywacz wpadł przez… nadgryzioną kiełbasę

Obrazek

Po dziewięciu latach niemieckiej policji wreszcie udało się ustalić sprawcę włamania, do którego doszło w Nadrenii Północnej-Westfalii. Przestępca w życiu nie spodziewałby się, że wpadł przez… nadgryzioną kiełbasę.

Dominika Mulak11 marca 2021, 17:09

Od 2012 roku niemiecka policja zajmowała się sprawą włamania w Gevelsbergu niedaleko Hagen. Jedynym śladem, jaki po sobie pozostawił włamywacz, a dzięki któremu można było go namierzyć była… nadgryziona kiełbasa z pozostawionymi śladami DNA sprawcy solidnego kęsa. Wówczas jednak sprawców włamania nie udało się ustalić. Zabezpieczone DNA nie wykazało podejrzanego w policyjnej bazie danych w Niemczech.


Zbieg okoliczności

Kto by przypuszczał, że włamywacz znajdzie się we Francji… po 9 latach. Tamtejsza policja zatrzymała 30-letniego obywatela Albanii w związku z innym przewinieniem. Pobrano od niego próbki DNA, które umieszczono w bazie danych. Okazało się, że to ten sam mężczyzna, który dokonał włamania kilka lat wstecz w jednym z niemieckich miast. Mężczyzna jednak został zwolniony z policyjnego aresztu.

Michał Czubak, źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. PixabayPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)