Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wnioski o dopłaty – ostatni dzwonek!

Obrazek

Dziś mija ostatni dzień przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na 2015 rok. Kto dziś nie zdąży i złoży wniosek jutro lub później, nie otrzyma już dopłat w pełnej wysokości.

Bartłomiej Czekała15 czerwca 2015, 06:33

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wniosek można dostarczyć do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień opóźnienia Agencja potrąci rolnikowi 1% należnych mu dopłat. Nie warto więc ryzykować utraty pieniędzy i jeszcze dziś udać się do właściwego biura powiatowego ARiMR. Dzisiaj, podobnie jak w miniony czwartek i piątek, będą one czynne od 7:30 do 22:00, ale z pewnością trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie postać w kolejce do złożenia wniosku. Tak jest co roku, gdyż wielu rolników odkłada wizytę w ARiMR z wnioskiem na ostatnią chwilę.

Wniosek można jeszcze wysłać dziś pocztą, bowiem o terminie jego przyjęcia decyduje data stempla pocztowego z dnia nadania przesyłki. Natomiast rolnicy, którzy uzyskali wcześniej w ARiMR login i hasło, mogą również złożyć wniosek o dopłaty przez internet, korzystając z aplikacji "e-wniosek".

Jednocześnie w biurach powiatowych Agencji rozpoczęto już weryfikację wcześniej złożonych wniosków. Część z nich trafi do kontroli, w związku z czym objęci nią rolnicy otrzymają swoje płatności później niż w grudniu 2015 roku. W budżecie krajowym na ten rok zarezerwowana jest kwota 3,5 mld euro na wypłaty rolnikom płatności obszarowych.  bcz

Źródło: ARiMRPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)