Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

„Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości” – konferencja już w tę sobotę!

Obrazek

W tym roku przypada 160. rocznica utworzenia Kółka Rolniczego w Sobótce i zarazem jubileusz 160-lecia spółdzielczości na ziemi wielkopolskiej. Jubileusze te stały się pretekstem do organizacji konferencji pt. „Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości”. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę!

Dominika Mulak7 kwietnia 2022, 15:35

Organizacje rolnicze i spółdzielczość mieszkańców wsi mają w Wielkopolsce bogate tradycje i długą historię. Kółka Rolnicze oraz Koła Gospodyń Wiejskich działające na rzecz rozwoju gospodarstw, upowszechnienia wiedzy rolniczej, samopomocy i współdziałania rolników odgrywają istotną rolę w życiu gospodarczym i społecznym naszego kraju. Od początku istnienia był to bardzo ważny element rozwoju społeczno-gospodarczego wsi, mający istotny wpływ na warunki życia rolników i mieszkańców. Ich szeroki zasięg działań obejmował zadania służące wielofunkcyjnemu rozwojowi wsi, w tym rozwojowi gospodarstw, infrastruktury wiejskiej, przedsiębiorczości i agroturystyki oraz promowaniu kultury i tradycji polskiej wsi.

Rok 2022 jest szczególny, ponieważ przypada w nim 160. rocznica utworzenia Kółka Rolniczego w Sobótce i zarazem jubileusz 160-lecia spółdzielczości na ziemi wielkopolskiej. Jubileusze stały się przyczynkiem do organizacji konferencji pt. „Współpraca rolników na wielkopolskiej wsi – rola i znaczenie spółdzielczości”.

Tematyka wydarzenia, które obędzie się już w tę sobotę, 9 kwietnia, w  Szkole Podstawowej im. Ludwika Szymoniaka w Sobótce (gmina Ostrów Wielkopolski), skupiać się będzie wokół aktualnie obowiązujących rozwiązań prawnych dotyczących działalności spółdzielni i organizacji rolniczych z uwzględnieniem kontekstu historycznego zrzeszania się rolników w Wielkopolsce. Do udziału w spotkaniu zaproszono rolników, jak i przedstawicieli różnego rodzaju organizacji rolniczych.

Organizatorem konferencji jest Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)