Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wybory w Rzeszowie. AgroUnia pyta o wsparcie rolnictwa

Dziś w Rzeszowie Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii pytał kandytatów na prezydenta tego miasta o pomysły na rozwój drobnego handlu i dostępu do polskiej, zdrowej żywności. W jego ocenie kampania przedwyborcza była wyjątkowo jałowa.

Krzysztof Janisławski9 czerwca 2021, 17:19

Dziś w Rzeszowie odbyła się konferencja AgroUnii. W najbliższą niedzielę mieszkańcy tego miasta wybiorą prezydenta, po rezygnacji z tego stanowiska Tadeusza Ferenca. 

– Niestety ta kampania bardzo, bardzo mocno nas rozczarowała. Prezydent każdego miasta powinien zaproponować sposób współpracy z okolicznymi miejscowościami, z rolnikami, z drobnymi przedsiębiorcami, z rzemieślnikami. A tego w kampanii przed wyborami w Rzeszowie zabrakło. Nie tylko w Rzeszowie nikt o tym nie myśli. W innych częściach Polski jest podobnie. A duże miasta to nie są samotne wyspy. Powinny żyć w połączeniu ze swoim otoczeniem – mówi Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

AgroUnia pyta o wsparcie podkarpackich rolników

– Zorganizowaliśmy dziś tę konferencję prasową, także po to, żeby zadać kandydatom na prezydenta Rzeszowa pytanie, jaki mają pomysł na rozwój drobnego handlu, rozwój targowisk – mówił na targowisku przy ul. 8-marca lider AgroUnii. Pytał tam napotkanych ludzi, co można zmienić, aby pomoc producentom żywności z dotarciem do mieszkańców Rzeszowa.


Szybko okazało się, że licznie odwiedzający Halę Targową mają problem z zaparkowaniem samochodu na czas robienia zakupów. – Prezydent Tadeusz Ferenc nie zapewnił miejsc do zaparkowania samochodu – narzekał starszy mężczyzna w rozmowie z Michałem Kołodziejczakiem.

Rzeszowianom robiącym na targu zakupy Michał Kołodziejczak mówił o roli takich miejsc, jak Hala Targowa.
– Wielu ludzi woli robić zakupy na targu niż w supermarketach. Bo to nie tylko miejsce handlu. Tutaj ludzie nawiązują ze sobą kontakty, spotykają się ze znajomymi, w kolejce mogą porozmawiać. Nie ma takich nerwów, pośpiechu, jak w supermarkecie.

Kandydaci zapomnieli o 40-leciu Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich

Przedstawiciele AgroUnii byli też w Domu Kolejarza (dziś to budynek uniwersytecki), miejscu szczególnym dla Polskiej historii. Po protestach odbywających się w tym miejscu oraz Ustrzykach Dolnych czterdzieści lat temu doszło do podpisania Porozumień Rzeszowsko-Ustrzyckich, a niedługo potem legalizacji rolniczej „Solidarności”.

Kołodziejczak zwrócił uwagę, że żaden z kandydatów na prezydenta nie nawiązał do tej rocznicy.

Krzysztof Janisławski, Kamila Szałaj
Fot. AgroUniaPicture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Janisławski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)