Wyłudzali VAT handlując olejem rzepakowym

Wyłudzali VAT handlując olejem rzepakowym

Wrocławska policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT. Zatrzymani są podejrzani o fikcyjny obrót olejem rzepakowym.

r e k l a m a

Policjanci z Komendy Miejskiej we Wrocławiu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 26-63 lat. To mieszkańcy powiatów: trzebnickiego, ostrowskiego i żarskiego. Są oni podejrzani o handel fikcyjnym olejem rzepakowym i wyłudzanie podatku VAT.

Nielegalny proceder trwał od 2014 r. Grupa działała na terenie Polski oraz Niemiec. Podejrzani wyłudzili w tym czasie od Skarbu Państwa ponad 3 mln zł. W czasie zatrzymania zabezpieczono gotówkę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. W rękach policjantów znalazła się też dokumentacja księgowo-finansowa oraz sprzęt: komputery, tablety i telefony komórkowe. 


Członkowie grupy przestępczej usłyszeli już zarzuty. Zostali oskarżeni m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa karno-skarbowe i oszustwa. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe do 100 tys. zł. W chwili obecnej wyjaśnianie są okoliczności, w których wyłudzano podatek VAT.
mk 
Źródło: KWP we Wrocławiu

Zobacz również:
CBA w ARiMR! Kto wyłudził z Agencji 7,5 mln zł?
W ARiMR szykuje się strajk pracowników. Wypłata dopłat zagrożona?

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii