Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wynalazki rolników: mobilny mieszalnik pasz

Obrazek

Oto pomysł naszego Czytelnika, który zmodernizował mieszalnik pasz. Jeśli Ty masz w swoim gospodarstwie równie ciekawe usprawnienia napisz do nas na wynalzki@topagrar.pl

Dawid Konieczka25 grudnia 2017, 06:00
Nasz Czytelnik ma rozmieszczone silosy paszowe w kilku miejscach swojego gospodarstwa. Dlatego transportowanie paszy z pomieszczenia, gdzie był śrutownik i mieszalnik było uciążliwe. Z tego powodu pomysłowy rolnik postanowił wykonać mobilny mieszalnik pasz. Dzięki temu pasza trafia bezpośrednio do silosu z gotową paszą. 
Śrutownik i mieszalnik o pojemności 1,5 t wyposażony w wagę to standardowe maszyny. Oba urządzenia rolnik zamocował na podwoziu. Rama została wykonana ze stalowych elementów, które miały trafić na złom. Koła i oś zostały zdemontowane ze starej przyczepy. Nad mieszalnikiem hodowca zamontował pochylany dach, dzięki czemu pasza może być przygotowywana nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Po rozłożeniu dachu worki odpylające ustawione są w pozycji pionowej. 
Modernizacja mieszalnika to duża korzyść dla rolnika, który hoduje zwierzęta w kilku budynkach. Zboże zasysane jest z silosów lejowych, co ułatwia pobieranie surowca. Po wymieszaniu paszy rolnik podjeżdża pod silos i wyładowuje pasze.
Jeśli Ty masz w swoim gospodarstwie równie ciekawe usprawnienia napisz do nas na wynalzki@topagrar.pl
dk


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)