Wypadek tira, rzepak na drodze

Wypadek tira, rzepak na drodze

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej w Wielkopolsce. Wypadek tira zablokował ruch, bo rzepak rozsypał się po asfalcie.

r e k l a m a

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach zgłoszenie o wypadku drogowym odebrali w czwartek, 4 stycznia. Po przybyciu do Rudnik na miejsce zdarzenia okazało się, że w rowie leży tir. Naczepa samochodu ciężarowego leżała na poboczu. Wysypał się z niej rzepak. Ziarno zablokowało jeden pas ruchu na drodze wojewódzkiej nr 184. Jeszcze przed przybyciem strażaków kierowca tira o własnych siłach opuścił kabinę pojazdu. Mężczyźnie nic się nie stało. 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu skutków kolizji. W tym czasie policja kierowała ruchem. Po kilku godzinach „sprzątania” tir został wyciągnięty z rowu.

Niedawno do podobnego wypadku doszło na DK 15. Tam przewróciła się przyczepa z ziemniakami, a winny był nieodpowiedzialny kierowca osobówki – Wypadek: ziemniaki na drodze, a ciągnik w rowie.

oprac. mk na podst. KP PSP Szamotuły, fot. KP PSP Szamotuły

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii