Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wzmagające się protesty Holendrów: burmistrz wprowadził stan nadzwyczajny

Obrazek

W Holandii w Almelo doszło do dość poważnych starć rolników z tamtejszą policją. Burmistrz Almelo postanowił  wprowadzić stan nadzwyczajny.

Michał CzubakDorota Kolasińska3 sierpnia 2022, 13:23

Rolnicy w Holandii protestują już drugi miesiąc z rzędu. Głównym powodem jest sprzeciw wobec planom tamtejszego rządu dotyczących radykalnego ograniczenia emisji tlenku azotu, która ma być obniżona o 70 proc. do 2030 roku. Dla wielu gospodarstw oznacza to koniec. Gospodarstwa, które utrzymają się na powierzchni będą zmuszone ograniczyć pogłowie stad, aby ograniczyć emisję. Rolnicy protestują już 2 miesiące. 

Protesty przybierają na sile. W miejscowości Almelo przed ratuszem doszło do starć z policją. Według różnych źródłem rannych zostało kilku protestujących rolników, przynajmniej jeden z nich trafił do policyjnej furgonetki. Z relacji wynika, że do pobicia protestujących rolników przez funkcjonariuszy miało dojść podczas pomocy innemu rolnikowi. 


Burmistrz ogłosił stan nadzwyczajny

W związku z sytuacją w Almelo burmistrz wprowadził stan nadzwyczajny, który polega na zakazie przebywania w centrum miasta, bez uzasadnionego powodu. Burmistrz spotkał się z protestującymi rolnikami, jednak pod ratusz zezwolono wjechać kilku spośród ponad 30 ciągników. 

oprac. dkol/mcz
Fot. poglądowe /Monika Przeworska


Picture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy