Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Wzmagające się protesty Holendrów: burmistrz wprowadził stan nadzwyczajny

Obrazek

W Holandii w Almelo doszło do dość poważnych starć rolników z tamtejszą policją. Burmistrz Almelo postanowił  wprowadzić stan nadzwyczajny.

Michał CzubakDorota Kolasińska3 sierpnia 2022, 15:23

Rolnicy w Holandii protestują już drugi miesiąc z rzędu. Głównym powodem jest sprzeciw wobec planom tamtejszego rządu dotyczących radykalnego ograniczenia emisji tlenku azotu, która ma być obniżona o 70 proc. do 2030 roku. Dla wielu gospodarstw oznacza to koniec. Gospodarstwa, które utrzymają się na powierzchni będą zmuszone ograniczyć pogłowie stad, aby ograniczyć emisję. Rolnicy protestują już 2 miesiące. 

Protesty przybierają na sile. W miejscowości Almelo przed ratuszem doszło do starć z policją. Według różnych źródłem rannych zostało kilku protestujących rolników, przynajmniej jeden z nich trafił do policyjnej furgonetki. Z relacji wynika, że do pobicia protestujących rolników przez funkcjonariuszy miało dojść podczas pomocy innemu rolnikowi. 


Burmistrz ogłosił stan nadzwyczajny

W związku z sytuacją w Almelo burmistrz wprowadził stan nadzwyczajny, który polega na zakazie przebywania w centrum miasta, bez uzasadnionego powodu. Burmistrz spotkał się z protestującymi rolnikami, jednak pod ratusz zezwolono wjechać kilku spośród ponad 30 ciągników. 

oprac. dkol/mcz
Fot. poglądowe /Monika PrzeworskaPicture of the author
Autor Artykułu:Michał Czubak
Pozostałe artykuły tego autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)