Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

XX Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy

Obrazek
Już w najbliższą sobotę 17 lipca odbędzie się dwudziesta edycja Mistrzostw Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy – weź udział i zgarnij nagrody!
Aneta Lewandowska14 lipca 2021, 13:14

To wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać! Chociaż dój ręczny powoli przechodzi do przeszłości, jest to nadal jedna z atrakcji agroturystycznych i niezwykle trudna sztuka. Liczy się nie tylko szybkość, ale i delikatność, technika i zdecydowanie. 

Dojenie tradycyjnej, żywej krasuli zdecydowanie różni się jednak od dojenia Robculi. Kto to taki? Legendarna Robcula to sztuczna krowa, główna gwiazda corocznych Mistrzostw Polski w Dojeniu, odbywających się w Rabce-Zdroju. Już w najbliższą sobotę, 17 lipca 2021 roku, jubileuszowa 20. edycja tego szalonego konkursu.

Aby wziąć udział w mistrzostwach wystarczy:

  • Mieć bilet wstępu do rodzinnego parku rozrywki Rabkoland, gdzie odbywa się impreza;
  • Mieć ukończone 14 lat.

Na czym polega zabawa?

Należy w ciągu jednej minuty zdoić jak najwięcej mleka w jednym podejściu. Brzmi banalnie? To nie takie proste! Wymiona Robculi trzeba ściskać mocno i szybko, zupełnie inaczej, niż przy żywej krowie. Organizatorzy ostrzegają: konkurencja jest silna, stali bywalcy trenują przez cały rok!

– Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych, ale i szalonych imprez organizowanych w naszym parku rozrywki – mówi Piotr Wiecha, właściciel Rabkolandu, największego w Małopolsce parku rozrywki, znajdującego się w miejscowości Rabka-Zdrój – Cieszy się ona zarówno ogromnym zainteresowaniem ze strony zawodników, ale i gości, którzy co roku licznie stawiają się w tym dniu w Rabkolandzie, by kibicować zawodnikom oraz skorzystać z naszych parkowych atrakcji. Liczymy na to, że i w tej edycji frekwencja dopisze.

Ze względu na covid-19 tegoroczna edycja zostanie ograniczona do 40 zawodników w kategorii żeńskiej i męskiej; spośród nich pierwsze trzy miejsca zgarniają nagrody pieniężne, rzeczowe, dyplom i puchar. Uczestnicy, którzy znajdą się w pierwszej dziesiątce również mogą liczyć na upominki.

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby wziąć udział w tegorocznym konkursie (do przyszłego roku mnóstwo czasu na trening!), możesz zostać kibicemoprócz tego bilet wstępu zapewnia zabawę bez limitu na wszystkich atrakcjach parku.

al na podst. rabkoland.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)