Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Sytuacja ją przerosła? Z głodu padło 18 krów

19.02.2018

Print

Sytuacja ją przerosła? Z głodu padło 18 krów

Advertisement

W ubiegłym tygodniu do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Zambrowie zgłoszono gospodarstwo w gminie Rutki, w którym padły krowy. Jak się okazało, na miejscu znaleziono 18 martwych krów. Jedno zwierzę trzeba było poddać ubojowi, bo było w stanie agonalnym.

Zwłoki krów nie były świeże. Jak ustaliły służby, zwierzęta padły około dwóch tygodni wcześniej.

O tragicznej sytuacji gospodarstwa PLW zawiadomił policję. Funkcjonariusze aresztowali młodą kobietę, która jest właścicielką gospodarstwa. Niespełna 24-letnia rolniczka spędziła noc w areszcie.
– Od grudnia ze szczególnym okrucieństwem znęcała się nad posiadanymi zwierzętami – mówił dla Polskiego Radia Białystok Marek Mioduszewski, Prokurator Rejonowy w Zambrowie – Utrzymywała je w niewłaściwych warunkach, bez pokarmu i wody. Doprowadziło to do padnięcia 18 krów 5 lutego. Jedna była w stanie agonalnym i trzeba ją było poddać ubojowi.

Właścicielka gospodarstwa pierwotnie przyznawała się do winy, ale odwołała zeznania w prokuraturze. Zamiast tego wytłumaczyła swoją sytuację. Jak się okazało, kobieta nie poradziła sobie z przejętym po zmarłych rodzicach gospodarstwem. Mówiła, że oprócz zwierząt musiała zająć się też swoimi dziećmi, a także osieroconym rodzeństwem.

Obecnie młoda rolniczka została zwolniona z aresztu, ale pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami grozi jej kara pozbawienia wolności do nawet trzech lat.

al na podst. Radio Białystok
fot. poglądowe

Widziałeś już nasze video "Jakie są najpilniejsze potrzeby inwestycyjne gospodarstw mleczarskich? (prof. Piotr Wójcik)"?

Read more in the premium version

article icon

Rada UE o sytuacji rolnictwa: Czy bezpieczeństwo żywnościowe jest zagrożone?

Read

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category