Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Z miłości do koni - dlaczego ich hodowla jest tak pasjonująca?

Konie to zwierzęta pełne energii, chętne do pracy, a przede wszystkim wierne i przyjacielskie. Co tak naprawdę skłania ludzi do założenia hodowli koni zimnokrwistych?

Dominika Mulak1 sierpnia 2021, 14:15
– Przede wszystkim ich piękno. Dla nas hodowców konia zimnokrwistego, jego masa jest zaletą, jest duży i ładny. I miłość do takich zwierząt, spokojnych, nieagresywnych, wręcz przytulasów - podsumował z uśmiechem właściciel klaczy LAGROMA, Wiceczempiona klaczy dwuletnich XIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Czempionatu Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, który ma miejsce dziś w Kętrzynie.

Zainteresowanie hodowlą zdecydowanie przybiera na sile.
- Jest duże zainteresowanie hodowlą, głównie ze strony młodych ludzi, którzy mają już bardziej poważne podejście. Dla nich to też jest zabawa, jeżdżenie po takich wystawach. Kręci ich przygotowywanie tych koni, spotykanie się z innymi hodowcami i wymiana doświadczeń i porównanie - uważa lek. wet. Agnieszka Michcik. - Tak naprawdę dopóki hodowca nie pojedzie na taki Czempionat, nie wie co ma. Musi stanąć z innymi, bo często jest tak, że koń, który jest najlepszy na tle danego stada ginie na takim Czempionacie, szczególnie takim jak ten, który jest Czempionatem Ogólnopolskim - dodaje.

Jakie przeznaczenie mają konie zimnokrwiste na co dzień? Koniecznie zobacz cały film!


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)