Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zabrakło Polaków w COPA

Obrazek

Żadnego z Polaków nie wybrano na wiceszefa COPA, unijnej organizacji zrzeszającej związki i organizacje rolnicze.

dr Piotr Łuczak27 września 2015, 10:49

Nowy prezydent unijnej organizacji COPA, zrzeszającej organizacje rolnicze z całej UE, nazywa się Martin Merrild. Duńczyk wybrany w miniony piątek zastąpi na tym stanowisku Jana Alberta Maata, który pochodził z Holandii. Merrild stawia sobie za cel, by w ciągu dwuletniej kadencji  zawalczyć o mniejszą biurokrację w rolnictwie oraz poprawę opłacalności produkcji. Ważny też jest temat TTIP, czyli trwających negocjacji umowy o wolnym handlu pomiędzy UE i USA.
Prezydium COPA wybrało także tradycyjnie sześciu nowych wiceprezydentów tej organizacji. Są nimi:  

  • Eddie  Downey  – Związek Irlandzkich Rolników;
  • Roberto  Moncalvo  –  Włoski Związek Gospodarstw Rodzinnych (Coldiretti);
  • Henri  Brichart  – Związek Rolników Francuskich (FNSEA);
  • Maira  Dzelzkalija  – Parlament Litewskich Rolników;
  • Franz  Reisecker  – Austriacka Izba Rolnicza;
  • Miklós Zsolt Kis – Węgierska Izba Rolnicza.

Polska miała szansę obsadzić na stanowisku wiceszefa COPA przedstawiciela jednej z naszych rodzimych organizacji. Miał być nim Marian Sikora z Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Z naszego kraju jednak zgłosił się drugi kandydat, co automatycznie zamknęło drogę do startu Sikory na fotel wiceprezydenta. Ot, polskie piekiełko.

O tym, kto blokował Sikorę przeczytasz TUTAJ.Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)