Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zaskakująca nowość w ofercie Kramera

Choć w branży maszyn rolniczych mówiło się o tym od kilku miesięcy, dopiero teraz mogliśmy na własne oczy zobaczyć najnowszą propozycję firmy Kramer.

Jan Beba3 czerwca 2017, 07:52

Mowa przede wszystkim o nowej serii dużych ładowarek teleskopowych z możliwością unoszenia ładunku na wysokość do 9 metrów. Grupę największych ładowarek producenta tworzą modele o udźwigu od 4,4 do 5,5 tony, a konkretnie wersje KT447, KT507, KT 557 i największy KT559. W tych modelach w wyposażeniu standardowym znajdziemy hydraulikę LS i przekładnię Ecospeed Plus umożliwiającą osiągnięcie maksymalnej prędkości 40 km/h przy obniżonym zużyciu paliwa. Flagowe modele KT557 i KT559 napędzane są 156-konnym silnikiem.

Powyższe modele dużych ładowarek były dotychczas oferowane pod marką Claas Scorpion, dla której od wielu lat firma z Pfullendorfu je produkowała. Obecna umowa wygasa z końcem bieżącego roku, dlatego Kramer postawił na sprzedaż tych maszyn pod własną marką. 

Jak udało nam się ustalić marka Claas nie zrezygnuje z oferowania swoim klientom ładowarek teleskopowych, a nowe maszyny produkowane będą przy współpracy z firmą Liebherr.

Przy okazji wprowadzania nowych modeli konstruktorzy zmodernizowali również pozostałe maszyny teleskopowe KT – dostępne w ofercie Kramera od 2012 roku, kiedy to marka powróciła na rynek agri. Tę grupę tworzą kompaktowe wersje KT306, KT356, KT307 i KT357 z ramieniem o zasięgu 6 i 7 m i udźwigiem do 3,5 t. Ładowarki te charakteryzują stosunkowe nieduże wymiary, mniej niż 2,3 m szerokości i poniżej 2,3 m wysokości, co z pewnością przyda się wielu właścicielom gospodarstw podczas pracy w budynkach inwentarskich lub magazynach. Standardowe wyposażenie kompaktowych ładowarek Kramera można rozbudować o wiele opcji. Dla przykładu modele KT356 i KT 357 seryjnie dysponują układem hydraulicznym Load Sensing umożliwiającym szybszy załadunek i pracę wysięgnika. Opcjonalnie możne je doposażyć w przekładnię Ecospeed – bezstopniową przekładnię umożliwiającą poruszanie się z prędkością do 40 km/h.

Firma zdecydowała się na proste oznaczenie swoich maszyn, gdzie po oznaczeniu literowym (KT – ładowarka teleskopowa) zamieszczona jest informacja o udźwigu (pierwsze dwie cyfry) i maksymalnej wysokości podnoszenia (trzecia cyfra). Dla przykładu ładowarka KT356 dysponuje udźwigiem 3,5 t i ramieniem o długości 6 m.

Warto zaznaczyć, że obok nowych ładowarek teleskopowych Kramer produkuje ładowarki kołowe, w tym z wysięgnikiem teleskopowym. Importerem ładowarek marki Kramer na nasz rynek jest spółka Korbanek.

 Fot. Beba


1 z 4
Prezentacja nowych modeli ładowarek w fabryce w Pfullendorfie

Prezentacja nowych modeli ładowarek w fabryce w Pfullendorfie

2 z 4
Gamę ładowarek teleskopowych Kramer tworzy dziewięć modeli.

Gamę ładowarek teleskopowych Kramer tworzy dziewięć modeli.

3 z 4
Nowa ładowarka teleskopowa KT357.

Nowa ładowarka teleskopowa KT357.

4 z 4
Paleta maszyn dla sektora rolniczego produkowanych przez firmę Kramer.

Paleta maszyn dla sektora rolniczego produkowanych przez firmę Kramer.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy