Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Zaskakująca nowość w ofercie Kramera

03.06.2017

Drukuj

Zaskakująca nowość w ofercie Kramera

Artykuł dostępny

Mowa przede wszystkim o nowej serii dużych ładowarek teleskopowych z możliwością unoszenia ładunku na wysokość do 9 metrów. Grupę największych ładowarek producenta tworzą modele o udźwigu od 4,4 do 5,5 tony, a konkretnie wersje KT447, KT507, KT 557 i największy KT559. W tych modelach w wyposażeniu standardowym znajdziemy hydraulikę LS i przekładnię Ecospeed Plus umożliwiającą osiągnięcie maksymalnej prędkości 40 km/h przy obniżonym zużyciu paliwa. Flagowe modele KT557 i KT559 napędzane są 156-konnym silnikiem.

r e k l a m aPowyższe modele dużych ładowarek były dotychczas oferowane pod marką Claas Scorpion, dla której od wielu lat firma z Pfullendorfu je produkowała. Obecna umowa wygasa z końcem bieżącego roku, dlatego Kramer postawił na sprzedaż tych maszyn pod własną marką. 

Jak udało nam się ustalić marka Claas nie zrezygnuje z oferowania swoim klientom ładowarek teleskopowych, a nowe maszyny produkowane będą przy współpracy z firmą Liebherr.

Polecany artykuł

Nowa prasa uzupełnia ofertę LelyPrzy okazji wprowadzania nowych modeli konstruktorzy zmodernizowali również pozostałe maszyny teleskopowe KT – dostępne w ofercie Kramera od 2012 roku, kiedy to marka powróciła na rynek agri. Tę grupę tworzą kompaktowe wersje KT306, KT356, KT307 i KT357 z ramieniem o zasięgu 6 i 7 m i udźwigiem do 3,5 t. Ładowarki te charakteryzują stosunkowe nieduże wymiary, mniej niż 2,3 m szerokości i poniżej 2,3 m wysokości, co z pewnością przyda się wielu właścicielom gospodarstw podczas pracy w budynkach inwentarskich lub magazynach. Standardowe wyposażenie kompaktowych ładowarek Kramera można rozbudować o wiele opcji. Dla przykładu modele KT356 i KT 357 seryjnie dysponują układem hydraulicznym Load Sensing umożliwiającym szybszy załadunek i pracę wysięgnika. Opcjonalnie możne je doposażyć w przekładnię Ecospeed – bezstopniową przekładnię umożliwiającą poruszanie się z prędkością do 40 km/h.Firma zdecydowała się na proste oznaczenie swoich maszyn, gdzie po oznaczeniu literowym (KT – ładowarka teleskopowa) zamieszczona jest informacja o udźwigu (pierwsze dwie cyfry) i maksymalnej wysokości podnoszenia (trzecia cyfra). Dla przykładu ładowarka KT356 dysponuje udźwigiem 3,5 t i ramieniem o długości 6 m.

Warto zaznaczyć, że obok nowych ładowarek teleskopowych Kramer produkuje ładowarki kołowe, w tym z wysięgnikiem teleskopowym. Importerem ładowarek marki Kramer na nasz rynek jest spółka Korbanek.

 Fot. Beba

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Zobacz wideo

Nowe, zaskakujące ładowarki Kramer

Galeria zdjęć

Prezentacja nowych modeli ładowarek w fabryce w Pfullendorfie
Gamę ładowarek teleskopowych Kramer tworzy dziewięć modeli.
Nowa ładowarka teleskopowa KT357.
Paleta maszyn dla sektora rolniczego produkowanych przez firmę Kramer.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii