Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zbiórka pieniędzy dla rolników z Grabowca. W pożarze stracili dorobek życia!!!

Obrazek

25 sierpnia 2022 r. doszło do pożaru gospodarstwa w miejscowości Grabowiec (woj. lubelskie), w którym dorobek całego życia stracił pan Mariusz i jego żona. Rodzina, na której wsparcie mogą liczyć pogorzelcy, założyła zbiórkę. Pieniądze wpłacane przez darczyńców w całości zostaną przekazane na odbudowę gospodarstwa.

Justyna Czupryniak31 sierpnia 2022, 20:00

Ogień strawił wszystkie budynki gospodarcze

Zgłoszenie do straży pożarnych wpłynęło w czwartek ok. godz. 15.00. Jak wynika z relacji strażaków, ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie.

– Gdy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, ogień obejmował już garaż, stodołę i oborę, w której znajdowało się bydło i które, niestety, ucierpiało w pożarze. Spaleniu uległy również maszyny rolnicze – mówi st. kpt. Krzysztof Gomółka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Radzyniu Podlaskim.

Rolnikowi udało się wyprowadzić przebywające w oborze zwierzęta, jednak nie wszystkie przeżyły pożar. Dwie sztuki padły, a część, po zbadaniu przez weterynarza, trafiła do ubojni.

Szczęście w nieszczęściu

W wyniku pożaru spłonęły wszystkie budynki gospodarcze wraz ze znajdującym się wewnątrz sprzętem. Przybyłym na miejsce jednostkom straży pożarnej udało się uchronić przed ogniem dwa budynki mieszkalne, choć w nowym domu, pod wpływem wysokiej temperatury, popękały szyby w oknach. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Rodzina pogorzelców prosi o pomoc

Rolnicy stracili w pożarze nie tylko sprzęt rolniczy, ale również miejsce pracy. Sam gospodarz uległ poparzeniom podczas ratowania zwierząt. Gospodarstwo było ich jedynym źródłem utrzymania, dlatego rodzina prosi o wsparcie dla pogorzelców. W tym celu na stronie zrzutka.pl powstała zbiórka, gdzie każdy, komu pozwala na to sytuacja finansowa, może pomóc potrzebującej rodzinie pana Mariusza.

Co rolnicy stracili w pożarze?

Jak wynika z opisu zrzutki według wstępnych ustaleń, rolnicy stracili w pożarze:

  • kompleks budynków garażowych wraz ze sprzętem rolniczym (m.in. kombajn do zboża, dwa ciągniki rolnicze, prasa belująca, przyczepa rolnicza, pługi obrotowe, wóz paszowy, siewnik oraz inne wyposażenie)
  • stodołę wraz ze zbiorami otrzymanymi z produkcji rolnej (m.in. zebrane zboże, pasze dla zwierząt itp.), urządzeniami do przygotowywania mieszanek paszowych oraz sprzętem rolniczym do uprawy zbóż;
  • budynek inwentarski, w którym znajdowały się zwierzęta, z których większość uległa poparzeniu, a kilka sztuk padło w wyniku obrażeń.

Link do zrzutki

oprac. jcz

fot. zrzutka.plPicture of the author
Autor Artykułu:Justyna Czupryniak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)