Zboża: ceny nie poprawiają humoru

Zboża: ceny nie poprawiają humoru

W dalszym ciągu na naszym rynku mamy do czynienia z kiepskimi cenami skupu zbóż, które nie dają powodów do zadowolenia rolnikom. Ale mam także sygnały z Północnej Polski, gdzie rolnicy nie mogą dokończyć żniw i setki hektarów zbóż oraz strączkowych czekają jeszcze na zbiór.

r e k l a m a

Dla wielu rolników trudna sytuacja na polach przekłada się na prawdziwy dramat. Nie dość, że nie można zebrać z pól tego co urosło, to jeszcze w wielu przypadkach mogą przepaść nowe zasiewy. Tam, gdzie po zbożach miał być zasiany rzepak, wiadomo, że już go nie będzie. Ale jeżeli nie uda się w najbliższych dniach i tygodniach skosić zboża, to przepadną także zasiewy jęczmienia, żyta i pszenżyta.
W kontekście ostatnich kilku tygodni możemy mówić jedynie o stagnacji cen skupu zbóż. Odnotowywane zmiany powodują wolny, ale systematyczny spadek średnich cen skupu. Lokalnie zdarzają się oczywiście podwyżki, ale te nie zmieniają ogólnego, raczej spadkowego trendu.

Aby przeczytać cały artykuł musisz być prenumeratorem „top agrar Polska” zalogowanym na portalu www.topagrar.pl.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii