Zboża: ceny skupu są zadowalające

Zboża: ceny skupu są zadowalające

Po zeszłotygodniowych podwyżkach rynek nieco się uspokoił. Obecna sytuacja na rynku daje jeszcze nadzieję na dalsze wzrosty, tym bardziej, że kondycja ozimin jest bardzo zróżnicowana.

r e k l a m a

Stan ozimin na polach jest bardzo zróżnicowany. Generalnie kraj można podzielić grubą linią na dwie części. Na południu zarówno rzepak jak i zboża ozime prezentują się lepiej niż na północy, chociaż na początku wegetacji także i one miały problemy ze względu na ciężkie warunki polowe. Dziś jednak sami rolnicy przyznają, że w województwach południowych rośliny są w lepszej kondycji. Mniej optymistycznie do tematu podchodzą rolnicy z północy. Paradoksalnie kiepski stan upraw w tym regionie może się odbić pozytywnie na cenach. Musimy jednak pamiętać, że rynek zbóż należy rozpatrywać globalnie i na tym też poziomie ustalają się ceny. Może się zatem okazać, że prognozowane gorsze zbiory na przyszły rok wcale nie wpłyną na poprawę cen. Nasi najbliżsi zachodni sąsiedzi też mieli ciężkie zasiewy ozimin, także głównie na północy i także tam rośliny prezentują raczej kiepski stan.

Aby przeczytać cały artykuł musisz być prenumeratorem „top agrar Polska” zalogowanym na portalu www.topagrar.pl.

Jeśli chcesz przeczytać cały artykuł, zaloguj się lub zarejestruj poprzez zakładkę "Logowanie/rejestracja".

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii