Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zdjęcie geotagowane już nie jest wymagane! Jakie są zasady potwierdzenia praktyk w ramach ekoschematów?

Obrazek

Praktyki w ramach ekoschematów, czyli przyorywanie obornika i stosowanie naturalnych nawozów płynnych wymagało wcześniej wykonania zdjęcia geotagowanego, przy użyciu udostępnionej przez ARiMR aplikacji. Teraz zasady potwierdzenia realizacji praktyk się zmieniły! Wzory oświadczeń do pobrania.

Patrycja Bernat28 marca 2023, 08:30
W ramach ekoschematu Rolnictwo węglowe w 2023 prowadzono nowe zasady potwierdzenia realizacji praktyk:
  • wymieszanie obornika na gruntach ornych w terminie 12 godzin od aplikacji,
  • stosowanie nawozów naturalnych płynnych innymi metodami niż rozbryzgowo.

Jak potwierdzić wykonanie tych praktyk?

Zamiast zdjęcia geotagowanego, które trzeba było wykonać i przesłać za pomocą aplikacji, którą udostępniła ARiMR, dopuszcza się teraz złożenie oświadczenia o wykonaniu tej praktyki do biura powiatowego ARiMR.

Kiedy powinno być złożone oświadczenie?

  • 14 dni od dnia złożenia wniosku, jeżeli praktyka była zrealizowana w tym roku przed dniem złożenia wniosku lub przed dniem 15 marca 2023 r. lub
  • 14 dni od dnia zrealizowania praktyki, jeżeli była ona zrealizowana po dniu złożenia wniosku, nie później jednak niż do 7 listopada 2023 r.
Wzory oświadczeń do pobrania:


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)