Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zielony Ład – potrzeby, możliwości i zagrożenia

Strategia Zielonego Ładu w aspekcie transformacji klimatycznej w ramach konferencji „Przyszłość Europy” - to tytuł konferencji zorganizowanej w Ośrodku w Zakrzowie na Opolszczyźnie. Eksperci widzą w nadchodzących przemianach zagrożenia, ale i szanse. Najważniejsze, by pozostawić po sobie ład dla przyszłych pokoleń. 

16 października 2021, 13:48

W konferencji wzięli udział eksperci wielu specjalizacji. Tematem wiodącym było zagadnienie Zielonego ładu w aspekcie transformacji klimatycznej. Zmiana klimatu i degradacja środowiska stanowią realne zagrożenie, dlatego bardzo ważna jest już dziś debata oraz próba wypracowania nowoczesnych, konkurencyjnych, zasobooszczędnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Konferencję będącą kontynuacją działań, które rozpoczął w ubiegłych latach szef raciborskiego Agromaxu zorganizował wspólnie z gospodarstwem Marszałek Województwa Opolskiego - Andrzej Buła oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i Ośrodek Szkolenia Olimpijskiego - GOSiR w Zakrzowie. 

W filmie wypowiadają się:

Antoni Konopka  członek Zarządu Województwa Opolskiego;

Gabriela Morawska-Stanecka wicemarszałek Senatu, Członek Senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu, członek Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej, Członek Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji;

dr Marek Prawda  Ambasador RP przy UE w latach 2012-2016, Dyrektor Generalny Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w latach 2016-2020;

prof. dr hab. Jerzy Buzek, Eurodeputowany, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego
w latach 2009-2012;

Waldemar Czaja wójt Zębowic;

Tomasz Wiciak wicestarosta powiatu namysłowskiego;

Klaudia Kluczniok Związek Śląskich Rolników;

Marek Froelich prezes Izby Rolniczej w Opolu;

 

Tekst, zdjęcia i montaż: dr Mariusz Drożdż  

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)