Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zielony Ład przyszedł w trudnym czasie. Co będzie z gospodarstwem prezesa Izby Rolniczych?

Obrazek

Europejski Zielony Ład i jego ambitne cele z pewnością wpłyną na rozwój gospodarstw w Polsce. Prezes Izb Rolniczych zastanawia się, czy niektóre nie będą musiały się "zwinąć". Jak to będzie z gospodarstwem mlecznym Wiktora Szmulewicza? 

Dorota Kolasińska18 kwietnia 2022, 11:55
Podczas konferencji w Białymstoku na temat przyszłej wizji rolnictwa w odniesieniu do nowych ram finansowych WPR udało nam się porozmawiać na temat zielonej rewolucji w polskich gospodarstwach z Wiktorem Szmulewiczem, prezesem KRiR. 

Według prezesa KRIR Zielony Ład przyszedł w bardzo trudnym czasie. Jego założenia może być trudno pogodzić z obecnym kryzysem gospodarczym, wojną w Ukrainie przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego. Szmulewicz zaznacza, że bardzo ważna jest ochrona klimatu i środowiska, jednak działania zmierzające w tym kierunku nie mogą powodować pogorszenia opłacalności produkcji czy spadku plonów - tym bardziej w obecnej sytuacji. Kondycja gospodarstw rolnych w Polsce nie jest zbyt korzystna, ze względu na niebotyczne koszty paliwa, nawozów, pasz czy innych środków potrzebnych do produkcji. 

Wiktor Szmulewicz prowadzi rodzinne gospodarstwo, w którym utrzymuje krowy mleczne. Według niego już w tym momencie gospodarstwo stosuje metody, które prowadzą do zrównoważenia produkcji z poszanowaniem środowiska. Jak widzi przyszłość gospodarstwa dla swojego syna? Przed rodziną trudne decyzje.... 

Zobacz wywiad!Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)