Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zmarł Marian Ilnicki – prezes Agrofirmy Witkowo

Obrazek

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że w wieku 90 lat odszedł śp. Marian Ilnicki - założyciel i długoletni prezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo.

Paulina Janusz-Twardowska31 sierpnia 2021, 14:54
- Odszedł od nas człowiek , który całe swoje życie poświęcił rolnictwu, polskiej wsi i Spółdzielczej Agrofirmie Witkowo. Niezwykłe zaangażowanie, poświęcenie i wybitne zdolności przywódcze pozwoliły mu zrealizować swoje marzenie, stworzenia wielkiego, nowoczesnego gospodarstwa rolnego, którego myślą przewodnią stało się hasło „ od pola do stołu”. Był aktywnym działaczem krajowych organów spółdzielczych oraz mocno zaangażowanym w propagowanie ruchu spółdzielczego na ziemi szczecińskiej -  pisze Zarząd Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo.

- Przez 65 lat nieprzerwanej pracy Marian Ilnicki budował i rozwijał nowoczesne gospodarstwo, w którym zatrudnienie znalazło kilka pokoleń spółdzielców. Swoim twórczym uporem stworzył jedyną w swoim rodzaju firmę rolniczą. Zapamiętamy ŚP. Mariana Ilnickiego jako człowieka , który obok wytężonej pracy zawsze troszczył się o swoich spółdzielców.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 6.09.2021r., tj. poniedziałek, o godzinie 12:30 w kaplicy Domu Pogrzebowego Hades w Stargardzie (ul. Giżynek 5B).

Marian Ilnicki, urodził się 15 lipca 1931r.  W 1945r. przyjechał wraz z rodzicami do Rzeplina k/Stargardu. W rolnictwie pracował nieprzerwanie od najmłodszych lat – wcześniej na gospodarstwie rodziców, później w RSP Rzeplino. Pracę w rolniczej spółdzielczości produkcyjnej Witkowo rozpoczął w 1956r.

W uznaniu wielkiego zaangażowania w pracy zawodowej i społecznej, oraz obowiązkowości i zdolnościom organizacyjnym – Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni w roku 1958 wybrało go na stanowisko prezesa Zarządu RSP w Witkowie i funkcję tą powierzał mu systematycznie. Dzięki inicjatywie prezesa Ilnickiego Spółdzielcza Agrofirma Witkowo jest nowoczesnym gospodarstwem rolno-przemysłowym. Poprzez podejmowanie działań innowacyjnych prezes przekształcił Witkowo w ważny ośrodek propagowania nowoczesnych osiągnięć w technologii produkcji rolniczej oraz postępowych i efektywnych metod organizacji produkcji i zarządzania przedsiębiorstwem spółdzielczym. Z doświadczeń Witkowa korzystają nie tylko naukowcy i studenci AR w Szczecinie, lecz również z innych uczelni polskich i zagranicznych.

W uznaniu wybitnych zasług na odcinku osiągnięć produkcyjnych i działalności społecznej Prezes Marian Ilnicki został uhonorowany licznymi odznaczeniami, m.in. w lipcu 2000 roku w Pałacu Prezydenckim został odznaczony przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)