Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Zmiana w GIW: Mirosław Welz Głównym Lekarzem Weterynarii

Dzisiaj MRiRW poinformowało o ważnej zmianie w Głównej Inspekcji Weterynaryjnej. Dr Bogdan Konopka nie będzie już pełnił funkcji Głównego Lekarza Weterynarii, na stanowisku zastąpi go jego dotychczasowy zastępca dr Mirosław Welz.
Dorota Kolasińska18 maja 2021, 13:37
Dr Bogdan Konopka pełnił funkcję Głównego Lekarza Weterynarii przez ostatnie dwa lata. Został powołany na stanowisko 6 maja 2019 r., gdyż premier Mateusz Morawiecki odwołał z piastowania tej funkcji Pawła Niemczuka dzień wcześniej.

6 maja 2019 r. Prezes Rady Ministrów powołał na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii dr. Bogdana Konopkę, który od 2006 r. był Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii w Kielcach.
 
Dziś resort rolnictwa podał informację, że w Głównej Inspekcji Weterynaryjnej zaszła kolejna zmiana. Dr. Bogdana Konopkę na stanowisku GLW zastąpi dr Mirosław Welz, dotychczasowy zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.
 
Mirosław Welz został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego wczoraj, 17 maja br., natomiast dzisiaj minister Grzegorz Puda wręczył akt powołania.
 
Na razie nie jest znana przyczyna zmiany w GIW oraz szczegóły sprawy. Nieoficjalnie może mieć to związek z sytuacją dotyczącą ognisk grypy ptaków na Mazowszu, gdzie służby weterynaryjne nie radziły sobie ze sprawną i szybką ich likwidacją. Poza tym dr Konopka był powołany na stanowisko za kadencji ministra Ardanowskiego. Od października 2020 roku resortem rolnictwa rządzi Grzegorz Puda i niewykluczone, że obecny minister ma inną wizję kierowania i rozwoju tej instytucji i stąd ta zmiana.
 
dkol
Fot. MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)