Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Żniwa 2017: są kolejne ofiary prac polowych

Obrazek

Zaczął się kolejny tydzień żniw. Rolnicy śpieszą się, by zebrać plon. Pośpiech i nerwy mają jednak tragiczne skutki. 

Aneta Lewandowska7 sierpnia 2017, 16:05

Stracił zboże

W miejscowości Równe (powiat głubczycki) w sobotę po godzinie 19:00 w wyniku awarii pojazdu rolnik został ranny.  Traktorzysta jechał lokalną drogą, ciągnąc dwie przyczepy pełne zboża. W wyniku wady urządzeń mechanicznych stracił panowanie nad maszyną. Nie pomogły bariery mostku na poboczu. Rolnik dachował w rowie. Policja cały czas ustala, jak doszło do wypadku.

Uwaga na słupy!

W miejscowości Proślice (powiat kluczborski) tuż po 18:00 w niedzielny wieczór doszło do wypadku przez nieuwagę kombajnisty. Pracujący na polu rolnik cofając kombajnem nie zauważył słupa energetycznego i w niego uderzył. Słup złamał się, a zerwana linia energetyczna spadła na stojący nieopodal traktor, przez co traktorzysta został porażony prądem. Wezwane na miejsce służby przetransportowały poszkodowanego do szpitala. 

Nie żyje traktorzysta

W Tadzinie koło Rzgowa, około 11:00 miał miejsce tragiczny wypadek. Około 60-letni traktorzysta jechał ciągnikiem rolniczym. Nie wiadomo, z jakiej przyczyny, w pewnym momencie traktor zsunął się do stawu. Pomimo akcji ratowniczej wezwanych na miejsce strażaków, wyciągnięty z wody rolnik już nie żył.
To, niestety, nie ostatnia ofiara śmiertelna dzisiaj. Rano w Błądzimiu (powiat świecki) w Borach Tucholskich 64-letni mężczyzna w czasie prac polowych zginął pod kołami przyczepy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że starszy mężczyzna jechał na przyczepie wypełnionej zbożem. Niestety, nie utrzymał się i spadł wprost pod koła. Zginął na miejscu. 
41-letni traktorzysta był trzeźwy. Trzeźwość ofiary wypadku zostanie potwierdzona dopiero w czasie sekcji zwłok.

Apelujemy o ostrożność. Najważniejsze w pracy jest bezpieczeństwo - później dopiero plon.
al


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)