Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Buraki na wybiegu

Obrazek

W Wępiłach koło Glinojecka 9 czerwca odbyły się Dni Pola zorganizowane przez  Pfeifer & Langen Glinojeck S.A.  Głównym celem było pokazanie rolnikom jak  optymalnie uzyskać wysoki plon niskim kosztem.

Tomasz Czubiński9 czerwca 2015, 15:16

W trakcie imprezy odwiedzić można było między innymi namiot edukacyjny, w którym szczegółowo omawiano działanie i znaczenie adiuwantów. Pokazano na przykładach wody o różnej twardości oraz pH jak zachowuje się kropla na liściu. Doktor Ławiński z Pfeifer & Langen Polska i profesor Piątkowski z UTP w Bydgoszczy przeprowadzili wykłady na temat znaczenia jakości gleby i jej uprawy dla buraków cukrowych oraz pozytywnego znaczenia mulczowania i materii organicznej w glebie.

Ciekawie zaprezentowano uprawę buraków. Siane były w taki sposób, aby pokazać rolnikom wyniki jakie roślina osiąga w różnych metodach siewu, zastosowanego międzyplonu pozostawionego na mulcz, oraz użytych środków do ochrony roślin.

Pokazano plantacje, sianą w różnej obsadzie metodą strip-till, siewu w mulcz siewnikiem z krojami tarczowymi, siewu tradycyjnego oraz bezpośredniego. Prezentowano różne rodzaje roślin mulczowych: gorczycę, facelię i mieszanki międzyplonowe.

Na poletkach porównać  można było m.in takie odmiany jak: Jagger, Hammond firmy Strube, Pikador, Bravo firmy Maribu czy  Sobieski i Piast poznańskiego WHBC.
Współuczestnikami  imprezy byli dostawcy produktów i usług do produkcji buraków cukrowych, tacy jak m.in: Adama, Bayer CropScience, Betaseeds, DowAgro, DSV,
Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, KWS, Maribu, Strube, Syngenta, Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego. Firmy te prezentowały swoje najnowsze produkty i osiągnięcia  oraz służyły rolnikom fachową poradą.

pb, tcz1 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

2 z 9
dr Henryk Ławiński podczas pracy

dr Henryk Ławiński podczas pracy

3 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

4 z 9
uprawa w mulcz

uprawa w mulcz

5 z 9
pułapka na motyle rolnic

pułapka na motyle rolnic

6 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

7 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

8 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

9 z 9
Dni pola w Wępiłach

Dni pola w Wępiłach

Picture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)