Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Chwościk znowu do kontroli

Obrazek

W rejonach gdzie ostatnio popadało uaktywnili się inspektorzy z cukrowni. Informują plantatorów o zagrożeniu ze strony chwościka buraka.

Jacek Daleszyński22 sierpnia 2019, 10:10
Ostatni raz o konieczności wykonania zabiegu na chwościka informowałem 22 lipca – przeczytasz o tym więcej TUTAJ. Wtedy to inspektorzy zgłaszali, że konieczne jest wykonanie zabiegu w związku z przekroczeniem progu szkodliwości chwościka. Podobnie jest także teraz. Działy surowcowe nakazują wręcz wykonanie kolejnego zabiegu fungicydowego na wszystkich plantacjach produkcyjnych z zachowaniem okresu karencji dla poszczególnych preparatów.

Na dziś próg ekonomicznej szkodliwości, a raczej wytyczna sugerująca konieczność wykonania zabiegu to 45% roślin z objawami porażenia.

Wykaz środków zarejestrowanych przeciwko chwościkowi znajdziesz w naszej bazie danych.

jd, fot. Procam


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)