Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Laboratoria surowcowe Nordzucker z akredytacją

Obrazek

Laboratoria surowcowe należące do Nordzucker Polska S.A. uzyskały akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, potwierdzającą wysokie standardy badań.

Aneta Lewandowska12 lutego 2022, 15:02

Badanie surowców

Nordzucker, jeden z największych producentów cukru na świecie, drugi co do wielkości producent w Europie, w Polsce prowadzi swoją działalność poprzez spółkę Nordzucker Polska S.A. z dwoma zakładami produkcyjnymi: w Opalenicy (woj. wielkopolskie) i tam też mieści się siedziba polskiego oddziału firmy oraz w Chełmży (woj. kujawsko-pomorskie).

Przy każdej z cukrowni działa laboratorium surowcowe, prowadzące kontrolę i nadzór nad jakością dostarczanych przez rolników buraków cukrowych.

Akredytacja PCA potwierdzająca jakość

Krajową jednostką akredytującą, która jest upoważniona do akredytacji laboratoriów jest Polskie Centrum Akredytacji. Otrzymana od PCA akredytacja oznacza, że jednostka kontrolująca jakość pracuje na najwyższym poziomie i została dokładnie zweryfikowana przez zespół niezależnych ekspertów, opierających kontrolę na zgodności funkcjonowania laboratoriów z kryteriami zawartymi w normie ISO 17025.

– Uzyskanie akredytacji to formalne potwierdzenie kompetencji naszych laboratoriów do wykonywania badań w obszarze oceny surowca. Zależy nam na budowaniu i umacnianiu zaufania na każdym etapie. Akredytacja wspiera ten cel, bowiem jest obiektywnym i niezależnym dowodem na to, że laboratoria  Nordzucker Polska działają zgodnie z najlepszą praktyką i dają plantatorom jeszcze większą pewność – mówi Natalia Mioduszewska, dyrektor ds. surowcowych w spółce Nordzucker Polska.


al na podst. Nordzucker Polska S.A.

fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy