Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Prywatyzacja KSC: Rozmów nadal brak

Obrazek

6 maja br. miało odbyć się spotkanie przedstawicieli plantatorów buraków cukrowych z przedstawicielem resortu Skarbu Państwa w sprawie prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej.

12 maja 2014, 12:04

Do umówionego spotkania jednak nie doszło – zostało ono odwołane w ostatniej chwili. Ministerstwo nie podało także nowej daty spotkania, choć zapewnia, że od sprzedaży spółki nie odstępuję.

Plantatorzy buraków, starający się o zakup udziałów w KSC mówią wprost: to gra na czas, którego jest coraz mniej. Ich zdaniem takie tempo obustronnych rozmów zagraża prywatyzacji spółki i oddala od rolników możliwość wykupu jej udziałów.

Przypomnijmy, że przedstawiciele plantatorów i pracowników KSC wraz z kierownictwem Ministerstwa Skarbu Państwa spotkali się ostatnio 7 kwietnia w siedzibie resortu po trwającej niemal pół roku przerwie w rozmowach. MSP potwierdziło wówczas, że planowane jest przeprowadzenie prywatyzacji spółki cukrowej, i że proces ten będzie przebiegał zgodnie z Ustawą o przekształceniach własnościowych w przemyśle cukrowniczym z 1994 r. bcz


Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy