Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Robot do siania i pielenia buraków cukrowych

Obrazek

Bezemisyjny robot do siania i pielenia buraków cukrowych pracuje na polu pod Grodziskiem Wlkp. Precyzyjnie umieszcza nasiona w glebie, a do napędu wykorzystywana jest energia elektryczna z własnego ogniwa fotowoltaicznego.

Patrycja Bernat30 kwietnia 2023, 08:00
Robot porusza się z prędkością 0,7 km/ha co pozwala na precyzyjne umieszczenie nasion, do napędu wykorzystywana jest energia elektryczna, która pozyskiwana jest z własnego ogniwa fotowoltaicznego. W nocy energia pobierana jest z akumulatorów. Ogniowo fotowoltaiczne w ciągu słonecznego dnia dostarcza odpowiednią ilość energii do napędu oraz ładuje akumulatory.

Robot do pielenia

Chwasty przez robota usuwane są mechanicznie, przy pomocy precyzyjnej technologii GPS, zapamiętując położenie wszystkich wysianych wcześniej nasion. Proces odchwaszczania może być rozpoczęty tuż po wykonaniu siewu buraków. Podczas mechanicznego usuwania chwastów istnieje możliwość wykonania precyzyjnego zabiegu insektycydowego. Urządzenie wykonuje aplikację tylko na roślinę uprawną, ograniczając tym samym do absolutnego minimum ilość stosowanego środka ochrony roślin.źródło i foto: informacja prasowa Pfeifer&Langen Polska


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)