Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Buraki cukrowe>

Wyniki PDO podpowiedzą, którą odmianę wysiać

Obrazek

Przy wyborze odmian jęczmienia jarego do siewu, niezależnie od kierunku użytkowania (paszowy, browarny), warto sięgnąć po wyniki badań PDO.

Janusz Biernacki17 lutego 2016, 13:53

W serii tych doświadczeń przebadano 41 odmian w 62 punktach na terenie całego kraju, uzyskując obszerny zakres informacji na temat ważniejszych cech użytkowych oraz wymagań agrotechnicznych odmian.

Przy wyborze odmiany do siewu nie wystarczy kierować się tylko dużym potencjałem plonotwórczym. Może być on bowiem zniwelowany presją patogenów, wyleganiem czy niskim wyrównaniem ziarna.

W marcowym wydaniu „top agrar Polska”, w cyklu artykułów PDO przedstawiamy także analogiczny zakres informacji dla buraka cukrowego oraz ziemniaków jadalnych i skrobiowych. Warto więc skorzystać z tej oferty, gdyż jest to beznakładowa inwestycja, służąca obniżeniu kosztów prowadzenia upraw i jednocześnie zwiększeniu ich plonowania.
biePicture of the author
Autor Artykułu:Janusz Biernacki
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)