Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Akt oskarżenia w sprawie ubojni w Kalinowie

Obrazek
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce postawiła akt oskarżenia ubojni w Kalinowie, w której wykryto głośną na całą Polskę aferę leżakową. W następstwie publikacji nagrania ucierpiała branża wołowiny. 
Dorota Kolasińska13 stycznia 2021, 12:42
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończono postępowanie przygotowawcze dotyczące nieprawidłowości przy uboju bydła w ubojni zwierząt w Kalinowie w woj. mazowieckim. 

Prokuratura podaje, że aktem oskarżenia objętych zostało 9 osób, m. in. właściciel ubojni, osoby dokonujące uboju bydła i dostawcy oraz lekarze weterynarii. W czasie trwania dochodzenia przedstawiono im zarzuty znęcania nad zwierzętami

połączonego ze szczególnym okrucieństwem, oszustwa połączonego z naruszeniem ustawy o ochronie zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych oraz niedopełnienia obowiązków i poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Trzech z oskarżonych przyznało się całkowicie lub częściowo do winy, 6 osób nie przyznało się do zarzucanych czynów. Oskarżonym w sprawie grozi do 10 lat więzienia. 

Oprac. dkol na podst. ostroleka.po.gov.pl
Fot. archiwum

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy