Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Zrównoważona hodowla wołowiny - polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu już wkrótce!

Obrazek
W ramach sieci BovINE odbędzie się pierwsze międzynarodowe spotkanie. Niedawno 9 państw członkowskich debatowało nad sytuacją i problemami swoich rynków wołowiny, teraz przyszedł czas na podsumowanie i wymianę informacji. 
Dorota Kolasińska27 listopada 2020, 08:53
Niedawno, bo 5 listopada br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Krajowym Spotkaniu Sektora Wołowiny w ramach sieci BovINE, którą tworzy 9 państw członkowskich. Inicjatywa ma na celu wymianę dobrych praktyk, wiedzy, pomysłów na rozwój oraz poruszanie i rozwiązywanie aktualnych problemów w sektorze. Podobne spotkania odbyły się w pozostałych 8 krajach i brali w nich udział, tak jak w Polsce – hodowcy, naukowcy, przetwórcy i eksperci. 

Wypracowane wnioski będą przedstawione na międzynarodowym spotkaniu Zrównoważona hodowla wołowiny - polityka i praktyka w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu – 1 grudnia 2020 r. (program od 9:30 do 16:15).

Gospodarzem spotkania będzie kierownik polskiej sieci Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się online, zaproszeni są hodowcy bydła mięsnego i wszystkie zainteresowane strony z tego sektora. 

Dyskusja będzie poprowadzona, podobnie jak w przypadku krajowego spotkania, w czterech najważniejszych filarach i sesjach networkingowych – społeczno-gospodarczej odporności, zdrowia i dobrostanu zwierząt, wydajności produkcji i jakości wołowiny oraz zrównoważonej produkcji względem środowiska. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wizycie na polskich fermach bydła mięsnego. 

Zachęcamy do wzięcia udziału międzynarodowym spotkaniu BovINE – ZAREJESTRUJ SIĘ. 

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)