Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Bydła brakuje, ceny rosną

W tym tygodniu dalej obserwujemy podwyżki cen w skupach bydła. Już nie tak spektakularne, ale średnie notowania za wagę poubojową wzrosły we wszystkich grupach. Sprawdź aktualne ceny!

Aneta Lewandowska3 listopada 2021, 12:34

Deficyt żywca wołowego


Chociaż maksymalne ceny w naszym sondażu się zatrzymały, skupy w pozostałej części kraju powoli doganiają stawki tych, którzy płacą najlepiej. Notowania poubojowe pną się w górę, ale cena za żywiec wołowy jeśli spadła, to nieznacznie.

Kolejny tydzień podwyżek stawek w skupach w UE – tylko Hiszpania i Węgry obserwują spadek średniej ceny. W pozostałych częściach Europy hodowcy bydła na razie są spokojni.

Wzrosty chociaż w części mogą zrekompensować rolnikom straty związane z rosnącymi kosztami produkcji, ale nie oszukujmy się – nikt nie idzie hodowcom na rękę zwiększając notowania – za cenami stoi niska podaż bydła na rynku unijnym.


Pozostało 76 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ