Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła galopują dalej - wzrost o 1 zł w wbc

Od stycznia ceny bydła zarówno w wadze żywej i poubojowej idą ostro w górę. Wzrosty są znaczące, każde nowe notowanie to podwyżka rzędu kilkudziesięciu groszy za kg. Do kiedy utrzyma się ten trend? 

Dorota Kolasińska22 marca 2022, 13:28
Tydzień po tygodniu na rynku bydła mięsnego padają kolejne rekordy. Podwyżki są znaczące, bo we wszystkich kategoriach nawet o 1 zł/kg w wadze poubojowej. Trend jest wzrostowy - na rynku brakuje bydła, a popyt jest wysoki. Pracownicy skupów nie są w stanie w żaden sposób przewidzieć, co wydarzy się na rynku i gdzie jest granica cenowa. Na razie nikt o niej nie mówi. Długo czekaliśmy na przekroczenie 20 zł/kg w wadze poubojowej, teraz tylko patrzeć, jak do cenników radośnie wskoczy 22 zł/kg. Teraz sytuacja sprzedażowa jest korzystna zarówno dla rolników i zakładów, bo w UE, gdzie sprzedajemy większość elementów także ceny dynamicznie rosną.

Pozostało 78 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ