Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła – bez świątecznych niespodzianek

Obrazek
Zakłady ubojowe w tym tygodniu nie przygotowały żadnych niespodzianek. Stawki za bydło są takie same jak w ostatnim tygodniu.
Dorota Kolasińska22 grudnia 2020, 11:33
Zakłady ubojowe, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia nie zmieniają cenników. Twierdzą, że ceny pozostaną na tym samym poziomie do końca bieżącego roku. Zamykamy 2020 r. z nie najgorszymi stawkami za byki, gorszymi o prawie 1 zł/kg cenami za jałówki i podobną stawką za krowy, jak w ubiegłym roku. To już ostatnia sonda cenowa w 2020 r.

Trzymam kciuki za lepszy 2021 r. pozbawiony rynkowych kryzysów. Życzę wysokich cen za żywiec, uczciwych relacji ze skupującymi i otwarcia nowych kierunków eksportowych! 

Ile płacą polskie zakłady? 


W tym tygodniu za byka w klasie R otrzymamy średnio 13,12 zł/kg, za byka w klasie O 12,71 zł/kg wbc. Za jałówki w klasie R zakłady w tym tygodniu średnio oferują 12,88 zł/kg, a za klasę O 12,11 zł/kg. Krowy w klasie R skupy biorą średnio za 10,60 zł/kg, a w klasie O za około 10,43 zł/kg.
Za wagę żywą byczków zakłady płacą średnio 7,45 zł/kg, jałówek 6,12 zł/kg, a za krowy 5,07 zł/kg.

Wszystkie ceny możesz sprawdzić tutaj – aktualne notowania cen!  

dkolWięcej aktualnych informacji dotyczących hodowli bydła mięsnego i mlecznego znajdziesz TUTAJ


Polecamy nasz dodatek Bydło mięsne i opasy! Zamów jako dodatek do prenumeraty TAP klikając w okładkę!Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy