Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Bydło>Bydło mięsne>

Ceny bydła: byki lecą w dół. Sprawdź, gdzie i o ile!

Sytuacja na rynku bydła mięsnego zmieniła się od ubiegłego tygodnia. Zagraniczni odbiorcy obniżyli ceny, co pociągnęło za sobą spadki w polskich zakładach. Gdzie ceny spadły i do jakiego poziomu?

Dorota Kolasińska17 maja 2022, 08:06
Na europejskim rynku nie ma co prawda dużych wahań cen (5,12 euro/kg średnia cena za byki w klasie R), ale akurat w Niemczech i we Włoszech odbiorcy obniżyli stawki i to sporo, co niestety pociągnęło za sobą konsekwencje w polskich cennikach. Z najnowszego notowania na niemieckiej giełdzie VEZG wynika, że ceny byków spadły z poziomu 5,4 euro/kg do 5,0-5,15 euro/kg. Z kolei danych Meat Market Observatory nie można jeszcze wywnioskować obniżek, bo stawki z 12 maja nie obejmują tych spadków (4,5 euro za kg we Włoszech i 5,5 euro za kg w Niemczech). Średnia cena w UE spadła zaledwie o 0,15% od poprzedniego notowania tydzień wcześniej.

Pozostało 85 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ